Týmy se před turnajem rozlosují na dvě skupiny po třech týmech, které následně podle výsledků dvou zápasů ve své základní skupině hrají buď závěrečný zápas o konečné páté místo v turnaji, pokud jsou na třetím místě ve skupině, nebo hrají play-off o finále a to vždy první a druhý tým základní části. Podle umístění v turnaji pak týmy získávají body do konečné tabulky.

Proměnlivým podzimním počasím s občasným deštěm a teplotami nepřesahujícími hranici 10 stupňů nad nulou se šest ženských týmů nenechalo rozhodit a všechny odhodlaně bojovaly, přestože nastupovaly v pozměněných sestavách. Některé hráčky totiž byly před turnajem vybrány do reprezentace žen na mistrovství Evropy v patnáctkovém ragby žen v Madridu. Domácí Sedlčany takto „přišly" o dvě klíčové osoby, Alžbětu Sůsovou a Janu Nedvídkovou, což je sice pro klub obrovský úspěch, ale trenér Lukáš Hrma měl na čele vrásky a na turnaj, i kvůli marodce, složitě „lepil" sestavu.

V první skupině jasně bodovaly ženy z béčka Petrovic, které přehrály jak České Budějovice, tak „Krasoňky" ze Sedlčan. Domácí ženy nezvládly ani úvodní zápas s Českými Budějovicemi, kdy soupeř položil o tři pětky víc, a tak je čekal boj o páté místo.

Ve druhé skupině překvapily hráčky Brna výhrami nad Přeloučí i béčkem Tatry Smíchov a v semifinále porazily 22:5 České Budějovice. Béčko Smíchova přehrálo Přelouč, ale v semifinále nestačilo na rezervu Petrovic, která vyhrála jednoznačně 31:5.

Zápas o páté místo byl vyrovnaný a zlomil se na stranu Přelouče, která dokázala položit čtyři pětky a proměnit jednu konverzi do „háčka". „Krasoňky" položily pouze jednu pětku, a tak doma skončily šesté.

V zápase o bronz jasně kralovaly ragbistky Tatry Smíchov B, jenž si pochutnaly na Českých Budějovicích v poměru 24:0.

Ve finále nenechalo béčko petrovických žen nic náhodě a jasně zvítězilo nad Dragonem Brno 17:0.

Podzimní část 1. série žen odehraje v sobotu 15. října od 12:30 závěrečný turnaj v Praze, na hřišti RC Tatra Smíchov.

KAREL BÁRTA