VLAŠIM – KOVO PRAHA 5:1

Utkání nabídlo divákům v první třetině zajímavou podívanou. Domácí se snažili častěji zakončovat a hosté dobře presovali. První šanci Vlašimi, střelu Střechy ze závaru, ještě Zelenka lapil, ale na Průchovu navštívenku ze 6. minuty již nestačil. Následně domácí polevili a jen Strakův semafor zabránil vyrovnání. Přesto Kovo srovnalo. Rytíři sice přestáli oslabení, ale po jeho skončení nachytal obranu v nedbalkách Čížek. Více gólů jim ale Vlašim nepovolila, a to hlavně díky brankáři Strakovi, jenž do konce třetiny vychytal osamoceného Svobodu. V závěru třetiny hrála Vlašim přesilovku, kterou dokázal bleskově využít Topolánek a začal tak svoji one van show.

Prostřední pasáž hry načal dvěma nepřesnými střelami Slanina, aby proklouzl projektil Topolánka mezi Zelenkovou výstrojí až do branky – 3:1. Poté rytíři přežili, hlavně díky Strakovi, oslabení, navíc v něm unikl Wróbel, ale ani nadvakrát gólmana Kova neprostřelil. Ve 24. minutě si vychutnal Topolánek krásným zakončení brankáře po akci s Wróbelem a pokud by to bylo v NHL létaly by na hřiště čepice, protože útočník Vlašimi vsítil svůj třetí gól. Vyhnal z branky i Zelenku, jehož nahradil bývalý brankář Vlašimi Mikl. Vzápětí fauloval Švanda, ale při trestném střílení si Franěk vylámal zuby na Strakovi. Hosté mohli zkorigovat ještě po nepřesné rozehrávce Vlašimi, ale Brabenec sólo zakončil vedle. Na druhé straně mohl zvýšit Wróbel v oslabení, ale na Mikla si nepřišel.

Třetí třetina byla hodně přerušována vyloučeními, a tak se moc pěkný hokejbal nehrál. Vlašimi to nevadilo, kontrolovala hru a z přesilovky přidal Topolánek čtvrtý svůj gól a uzavřel na 5:1. To nezměnil ani v závěru zápasu hostující Strejček, kterého vychytal parádně Straka.

Branky a nahrávky: 6. Průcha (Blaško, Kieler), 15 Topolánek (Průcha, Dušek) PP, 18. Topolánek (Kieler, Wróbel), 24. Topolánek (Wróbel), 39. Topolánek (Wróbel, Kieler) PP – 11. Čížek (Košely). Rozhodčí: Koskuba, Pečený. Vyloučení: 8:8. Využití: 2:0. Střely: 35:17. Diváci: 85. Třetiny: 2:1, 2:0, 1:0.

Vlašim: Straka – M. Čičatka, Nýdl, Kieler, Blaško, Gärtner, Blažek, Burda, Bartejs, Průcha, Dušek, Topolánek, Danko, Slanina, Wróbel, Střecha, Švanda.