„Počet zúčastněných je znovu rekordní," uvedl organizátor Luděk Procházka s tím, že dětí se na atletický festival dostavilo 570, což je o 150 více, než loni.

Vedle rekordního počtu sportovců se na Benešovsko dostavila také na toto období roku rekordní teplota vzduchu. Teploměr ukazoval 31 stupňů ve stínu. A k tomu bylo potřeba nejen dodržovat pitný režim, ale také tělo osvěžit chladnou vodou.

Vedle teprve začínajících sportovců se k atletickému podniku pod heslem „Běhat může každý" přidali a k cíli vyrazili i ti dříve narození. V hlavním závodě, který startoval za úmorného vedra po třinácté hodině, tak vedle sebe běžel Stanislav Rataj z Kosovy Hory, ročník 1942 a teprve třináctiletí Vojtěch Vítězslav Filip 
z Prahy nebo domácí, benešovský Lukáš Procházka.

Atletika, jakkoliv se jedná o individuální sport, měla však v centru města při Benešovském běžeckém festivalu také týmový rozměr. V něm se popasovali při okresním derby zástupci dvou největších měst Benešovska, Benešova a atletické bašty, Vlašimi.

„I když byli v individuálních výsledcích v cíli dříve Benešáci, celkově derby ovládla součtem časů Vlašim," připomněl organizátor Luděk Procházka.

Nejvíce sil měl při Benešovské desítce, což je běh, který celý Benešovský běžecký festival vždy uzavírá, Jiří Petr z Kovalovic na jižní Moravě. Desetikilometrovou distanci zvládl za 33 minut a 25 vteřin. Stříbrnou medaili si z těžkého silničního závodu odnesl domácí Matyáš Pokorný, který zaostal o jeden a půl minuty.

Mezi ženami všem utekla pedagožka Lenka Křížová z Benešova, která desetikilometrovou trať na rozpáleném asfaltu zvládla za jednu vyučovací hodinu.

Výsledky Benešovské desítky najdete ZDE.