Předpověď na sobotní den se nemýlila. Teploty těsně nad nulou a vytrvalý déšť. Nepříliš příjemné počasí nakonec ke startu přesvědčilo jen 157 závodníků.

V hlavní kategorii, kterou byl závod na 80 kilometrů, se z vítězství radoval Tomáš Fárník. Specialista na dlouhé maratony v horských terénech zaskočil svým výkonem snad i organizátory. "Máme tu rekord," hlásil hlavní pořadatel Peter Matisko. Čas nového šampiona? 6 hodin a 39 minut.

Mezi ženami slavila triumf Milena Baráková (9:31), jež předstihla obhájkyni prvenství Adélu Jemelíkovou (9:37).

V cíli rychle mizely sušenky a banány. Nadšenci z dalších, kratších kategorií (včetně canicrossu - tedy běhu se psem) potřebovali doplnit energii. A podělit se o zážitky. Jedna hláška za všechny? "Letos to byl leckde bahenní tobogán než běh."

Zájem tak byl logicky i o sprchy. Závodníci našli útočiště v zázemí fotbalového klubu SK Pyšely. "Devátý ročník Pyšelského kopečku si na dlouho zapamatujeme. Tradiční deštivé počasí znásobila zima," shrnul Matisko dojmy mnoha zúčastěných.

Extrémní trasu (ultraPUNKtrail) si nakonec zvolilo pouze 48 odvážlivců, pět z nich nevidělo cíl. A ano, dobíhalo se i za tmy.

V galerii Deníku se můžete podívat na snímky z nejrůznějších míst na trase. Závodily i děti, byť jen na hřišti či v okolí Pyšel.