„Ach ty třetí třetiny,“ povzdechl si trenér Lukáš Brož po konci a měl proč. Jeho svěřenci do ní vstupovali s třígólovým náskokem, který během chvilky promrhali. Do té doby nulové Blansko srovnalo s Benešovem krok za pouhé čtyři minuty. Aby toho nebylo pro domácí málo, tak hosté definitivně překlopili výsledek na svou stranu v úvodní minutě prodloužení.

Florbalisté Benešova přetlačili Troopers
Video, foto: Body až z daleké Moravy. Florbalisté předvedli otočku s Troopers

„Nepodařilo se nám utkání rozhodnout v prvních dvou třetinách, což rozhodlo o výsledku utkání,“ smutnil benešovský kouč. Skóre zápasu otevřel už ve druhé minutě Fortelný. Rychle na něj navázal Poláček, který před odchodem do šaten přidal druhý gól v zápase. Benešov měl zápas plně pod kontrolou, avšak v prostředním dějství přestal přetavovat svou převahu v góly a jeho brankostroj se zastavil, čehož hosté využili a utkání otočili.

Florbalisté Benešova tak zakončili první polovinu základní části prohrou v prodloužení. V jedenácti odehraných zápasech získali pouhých sedm bodů a s odstupem nadále uzavírají tabulku Národní ligy. Na osmé místo zaručující play-off ztrácí šest bodů.

Benešov - Blansko 3:4 pp (3:0, 0:0, 0:3 – 0:1)

Branky: 6. a 18. Poláček, 2. Fortelný - 44. Videman, 47. Koštuřík, 48. Janík, 61.Kučera. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Rozhodčí: Hejzlar, Kněžík. Diváci: 37.