V prvním po čtyř půlhodinové bitvě podlehli v Zaječově těsně 4:6, ve druhém po horším výkonu nestačili doma na Lihu, se kterou prohráli 2:6. „Máme mladý tým, více než polovinu tvoří dorostenci. Středočeský krajský přebor je dlouhodobě nejkvalitnějším ze všech krajských soutěží v republice a hraje v něm řada hráčů s ligovými zkušenostmi. Pro naše mladíky je to dobrá škola a věřím, že se jejich výkonnost bude v průběhu lepšit,“ řekl trenér Miroslav Fürbacher.

Úspěšnější vstup do soutěží zapsalo mládežnické A družstvo Šacungu, které v dorostenecké lize doma skolilo českobudějovické Dynamo výsledkem 6:1. „Soupeř přijel s minimálním počtem hráčů, nám chyběli Adam Fürbacher a Benák. Až na pár výjimek ve trojce a v prohrané poslední dvojce jsme vše měli pod kontrolou. Nechci vychvalovat jednotlivce, byl to kolektivní výkon,“ uvedl trenér Tomáš Hanuš.

Ze zápasu Letní liga Slavia Praha B - Benešov
Skalp pražské Slavie se stal skutečností. Cesta ale byla strastiplná

Žáci klubu odstartovali prvním turnajem krajského přeboru v Českém Brodě, kde obsadili čtvrté místo.

Jediným týmem, který zatím na svou zápasovou premiéru stále čeká je tak mužské áčko, na které letos místo zrušené ligové soutěže odehraje Český pohár. První turnaj seriálu je na programu v sobotu 13. června v Praze. Soupeři Šacungu budou Čelákovice, Start Praha a Čakovice B.

Zápas FN:L Vlašim - Sokolov 1:1.
Janda byl opět při střelecké chuti. Vlašimi tentokrát zařídil bod

„Letos díky koronavirové krizi nastal strašný zmatek, co se soutěžemi udělat. Po dvoukolové diskuzi svazu s kluby, která nepřinesla prakticky nic seriózního, byly mistrovské ligové soutěže zrušeny a nahrazeny zkrácenými pohárovými soutěžemi. Není to úplně na škodu, protože je šance vyzkoušet něco nového. Český pohár má zajímavý formát s kombinací klasické dlouhodobé a turnajové soutěže. Všichni už se moc těší na hru, přestávka byla nezvykle dlouhá,“ informoval trenér družstva Stanislav Voltr.

Martin Maršálek