Veřejné závody PAS

Dvojice vlašimských atletů se prezentovala na v pořadí třetích veřejných závodech Pražského atletického svazu na Strahově. Antonín Vobecký zaběhl stopadesátku za 18,22s a v trojskoku předvedl 13,01m. Adéla Nováková běžela dvě sprinterské tratě, na stopadesátce předvedla čas 21,92s a dvojnásobnou trať prolétla za 46,87s.

Jediná závodnice z Vlašimi odjela do pražské Stromovky na veřejný závod pořádaný Pražským atletickým svazem. Valentýna Přibylová zaběhla dvoustovku v kvalitním čase 27,13s a k tomu si vyzkoušela vrh koulí (8,50m).

Čtveřice závodníků vydala do Stromovky na halový veřejný závod. Kvalitní sprinterské výkony předvedla Valentýna Přibylová, která běžela šedesátku hladkou (8,33s) i tu s překážkami (9,21s). Na šedesátce se prezentovala časem 8,71s i Adéla Nováková. Nejdelší sprint, tedy 400 metrů (v hale dva ovály) zaběhla za 65,47s. Dvě technické disciplíny si zvolila Anna Vobecká, dálku (467 cm) a kouli (7,57m). Jan Groček vrhnul pětikilogramovou koulí do vzdálenosti 12,89m.

Den po starších závodnících přišla ve Stromovce řada i na mladší a starší žactvo v rámci pátých veřejných závodů PAS žactva. Na startu měla Vlašim dva žáky a dvě žákyně. Jiří Adamec a Filip Groček běželi stejné disciplíny, hladkou a překážkovou šedesátku. Na obou tratích byl o něco málo lepší Adamec, zaběhl časy 9,47s a 12,16s. Gročkovy výkony byly 9,69s a 12,27s. Kristýna Procházková zaběhla hladkou šedesátku za 9,11s a tříkilovou koulí vrhla 7,64m. Alice Přibylová skočila do dálky 429 cm a do výšky 145 cm.

Přebor Jihočeského a Mistrovství Ústeckého kraje dospělých a mládeže

Ve Stromovce se sešli starší atleti z Jihočeského a Ústeckého kraje mezi, kterými startoval mimo soutěž Antonín Vobecký, který v trojskokanském sektoru dolétl na 13,34m.

Přebor Ústeckého kraje žactva

Dva starší žáci Vlašimi odjeli otestovat svojí běžeckou formu na Strahov, kde se konal přebor Ústeckého kraje žactva. Štěpán Neděla předvedl na patnáctistovce solidní výkon 5:05,87min. Jiří Šindelář zvládl osmistovku za 2:35,41min.

Přebor Prahy dospělých a mládeže

Jedním z mála přeborů krajů, který hostí hala ve Stromovce, bývá ten pražský. Jedná se o dvoudenní klání, kde se pravidelně schází česká atletická špička, kterého se zúčastnili zpod Blaníka tři chlapci a šest dívek.
Dobře si vedl Lukáš Svoboda, který na dvou šedesátkách zaznamenal tři starty. Hladkou zvládl za 7,56s, s juniorskými překážkami v rozběhu se popasoval za 8,56s. Tímto časem se kvalifikoval do finále, kde se mu podařilo ubrat další desetinu. Antonín Vobecký se prezentoval v trojskoku, zvládl dolétnout na 13,35m.
Ve vrhu pětikilovou koulí se představil Jan Groček, tentokrát mu rozhodčí naměřili 13,28m.
Opět výborně si na sprinterských tratích vedla Valentýna Přibylová. Ta si vylepšila osobní rekord na dvoustovce časem 26,84s, zároveň tak poprvé prolomila hranici 27 sekund. K tomu si zaběhla šedesátku překážek, v rozběhu zaznamenala čas 9,18s, který ve finále o dalších pět setin vylepšila.
Na dvoustovce závodila i Monika Doubková, která trať zvládla za kvalitních 27,03s. Na šedesátce a dvoustovce se představila Adéla Nováková. Předvedla časy 8,83s a 65,38s. Zbylé tři dívky startovaly ve vrhu koulí. Michaela Dušková a Simona Vavrová vrhly tříkilovým náčiním (10,14m, respektive 8,80m) a Anna Vobecká koulí čtyřkilovou (8,06m).

JAN HLAVÁČEK