BC BENEŠOV – BA SPARTA 85:84

Do utkání vstoupily domácí hráčky nebojácně. Rychlým protiútokem a dobrou střelbou si postupně vybudovávaly až dvanáctibodový náskok. Sparťanky však zápas nezabalily a precizní hrou v útoku se dokázaly do poločasu dostat do vedení – 40:41.

Druhý poločas byl velmi vyrovnaný a ani jedno družstvo si nebylo schopné vypracovat výraznější vedení. Benešovské basketbalistky spoléhaly na rychlý přechod do protiútoku, zatímco hostující hráčky hrály velmi dobře ve vymezeném území a prosazovaly se z podkoše.

Dramatický průběh zápasu vyvrcholil v poslední minutě, kdy si nejprve Benešov přesnými trestnými hody vypracoval pětibodové vedení, které však následně Sparťanky snížily díky trojce. Osm sekund před koncem ztratily domácí basketbalistky míč a nájezd Drachovské zastavily jen za cenu faulu. Nejlepší hráčka hostů v zápase mohla poslat, v případě proměnění obou trestných hodů, zápas do prodloužení. Trefila však pouze jeden, a tak se mohly Benešačky radovat z těsné výhry 85:84.

Zápas skvěle vyšel křídlům Tereze Hřebíkové a Petře Koubové, jejichž rychlost a přesná střelba dělala Sparťankám velké problémy.

Body Benešova: Němcová 17, Mazurová 15, Kratochvílová 11, Koubová 11, Mašková 10, Strnadová 9, Hřebíková 9, Bryndová 2, Remešová 2, Hájková 1.

BENEŠOV – KRALUPY JUNIOR 87:55

Kralupům chybělo několik hráček a úzká rotace se během zápasu na nich výrazně projevila. První čtvrtina byla ještě poměrně vyrovnaná a hostující basketbalistky držely s domácími krok, ale od druhé čtvrtiny přestávaly být schopné čelit neustálé snaze Benešova o rychlý protiútok a náskok domácích postupně narůstal až na 40 bodů. V závěru benešovské hráčky polevily a Kralupy trochu zkorigovaly stav na konečných 87:55.

Body Benešova: Koubová 24, Hřebíková 23, Mazurová 16, Mašková 8, Strnadová 6, Kratochvílová 6, Bryndová 2.

Očima trenéra

„Sehráli jsme dvě výborná utkání, když jsme dokázali ubránit domácí palubovku, především díky dobrému útoku. Se Spartou jsme měli v závěru pořádnou dávku štěstí, když jsme svými chybami málem pustily soupeřky zpět do zápasu. Na útočné polovině jsme sehráli asi nejlepší zápas sezóny, v obraně už to bylo horší, ale k vítězství to stačilo. S Kralupy jsme k dobrému přechodu do protiútoku přidali i kvalitní týmovou obranu a zaslouženě jsme si došli pro páté vítězství v sezóně," okomentoval s radostí dvě výhry trenér benešovských žen Jakub Malý.

Ženy Benešova se v dalších zápasech opět představí na domácí palubovce ZŠ Dukelská. Ve středu 20. listopadu odehrají zápas Českého poháru proti DSK Basketball hrající ŽBL a o víkendu 23. a 24. listopadu hostí týmy Pardubic a Sparty Praha.