V sobotu začíná okresní futsalová sezona, do které vstupuje Žejdlík Benešov jako šestinásobný vítěz, jenž nemá v přeboru konkurenci. Prezidente klubu, jaké máte cíle před sezonou, kromě obhájení titulu, jenž by měl být po šesti výhrách za sebou asi samozřejmostí?

Bude to znít asi divně, ale nedáváme si do žádné sezony konkrétní cíle. Jako každý rok budeme chtít vyhrát co nejvíce zápasů a pokud budeme na konci sezóny na vrcholu, tak budeme jenom rádi.

Je vůbec něco, co můžete v týmu zlepšit?

Vždy je co zlepšovat. Myslím si, že v našem případě je to určitě defenzíva. Dostáváme opravdu hodně branek. Částečně je to naším herním stylem, protože jsme hodně ofenzivní a zapomínáme bránit. Specialista je Lizi (Dušan Lizák) toho když postavím na levou stranu obrany, tak jí hraje na pravém útočníkovi (smích).

Došlo v hráčském kádru ke změnám?

Bohužel zdravotní problémy má Milan Čapek a David Čáp. Naši dva nejlepší střelci z loňské sezóny. Vypadá to, že Milan do sezóny pravděpodobně vůbec nezasáhne. David snad vynechá jen první turnaj. Po operaci kolene je i Petr Šmejkal a taky ho asi na palubovce neuvidíme. Z tohoto důvodu jsme na hostování z Eltsenu přivedli Honzu Januše, který se loni s klukama tahal o korunku krále střelců a Petra Havlíčka, který bohužel stihne jen pár zápasů.

Jak dlouho můžete počítat s kanonýrem Mílou Strnadem, který hraje fotbal ve druhé lize za Táborsko?

V tomto týdnu jsem s Mílou mluvil a cítí se unavený z náročné sezóny a tento rok vynechá.

Myslíte si, že bude okresní přebor kvalitnější, když se do něj vrátili Tenisáci Benešov a Bystřice, týmy, které hrály v krajském přeboru?

Myslím si, že okresní přebor na Benešovsku je velmi kvalitní soutěž a příchodem těchto dvou týmů se jeho kvalita zvedne. Bystřici moc neznám, ale Tenisáci mají opravdu velmi kvalitní mužstvo zaměřené na defenzívu. Takový opak Žejdlíku.

Nehlásili Vám hlavně Tenisáci, že po Vás „půjdou" a budou chtít přerušit šňůru Vašich titulů. Nebo, v kterých týmech vidíte největší nebezpečí?

S nikým jsem od nich nemluvil, ale myslím, že každý rok se někdo chystá nám titul vyfouknout, ale zatím marně (smích). Mužstva v okresním přeboru nás nemají moc rádi.

Tipněte si, kdo bude nejlepším střelcem a hráčem v kanadském bodování v soutěži?

O střelci se rozhodne mezi Moulíkem, Janušem, Čápem a doufám, že i já se dostanu do první pětky, ale to by mi musel Lizi hodně nahrávat před prázdnou branku (smích). Pro mě jasný favorit na vítězství v kanadském bodování je právě Dušan Lizák. Hraji futsal 13 let a neznám lepšího hráče.

Vypsal jste hráčům motivaci, když projedete soutěž bez ztráty bodu?

Nevypsal, ale když už jste mi tuto otázku dal, tak jako motivační prvek slibuji, že pokud v sezóně neprohrajeme žádný zápas, tak dám na rozlučku sud piva nebo 20 litrů vína. Podle požadavku.

Přes sezonu se nepotýkáte se zraněním hráčů ani s výkyvy ve formě. To je jistě dobrým pitným režimem, lehkým jídlem a hráči brzy chodí spát před zápasem. Nebo se mýlím a je to jinak?

Je pravda, že zranění se nám v minulosti zatím vyhýbala, ale letos je to bohužel trošku jinak a dost hráčů je zraněných již před sezónou. Bohužel už nejsme nejmladší a nějaké bujaré večírky skončily asi před šesti lety. Od té doby jsme udělali šest titulů, tak se k tomu asi nebudeme vracet a jediný společný večírek bude rozlučka.

Co si přejete do nové sezony?

Titul a aspoň jednu porážku (smích). A jelikož mám stejnou koncepci jako trenér Vrba, tak angažmá v reprezentaci. Klidně jako asistent.
Všem lidem přeji krásné Vánoce a hodně štěstí, zdravý v novém roce.