Zpočátku tomu i vše nasvědčovalo. A to přesto, že měl trenér Hanuš před startem turnaje obavy. „Honza Šperlík dlouho nebyl na tréninku, ale přesto nakonec příjemně překvapil a hrál dobře,“ chválil svého svěřence trenér.

I proto benešovská dvojice v turnaji, kterého se zúčastnilo celkem čtyřiadvacet týmů, nejprve suverénně prošla základní skupinou, což znamenalo, že v prvním kole vyřazovací části měla volný los. V osmifinále si navíc s přehledem poradila i s žákovskou sestavou Modřic. Postoupila tak mezi nejlepších osm a vzhledem k předváděným výkonům se zařadila k velkým favoritům.

V něm Šperlíkovi s Kunertem vystavily stopku Karlovy Vary, ačkoliv reprezentanti Šacungu rozehráli bitvu o postup mezi nejlepší čtyři celky lépe. „První set se kluci po Karlových Varech prošli, tuším že 10:3. Ve druhém setu ale na naší stranu dolehla zbytečná nervozita a i když pak ke konci už to bylo lepší, soupeř srovnal a dokázal vyhrát i rozhodující set,“ vylíčil průběh zápasu Hanuš.

A tak se benešovští hráči rozloučili s turnajem, který byl na dobu neurčitou také tím posledním, který se v letošní sezoně odehrál…