Přehecovaný Maštálka pomohl Benešovu

Praha – Basketbalisté Benešova se v hlavním městě museli spokojit jen s polovičním druholigovým úspěchem. Nestačili na „Šemíky“ z Vyšehradu, kteří jsou lídry tabulky, ale Radotín ve střelecky slabém utkání přetlačili.

6.12.2017

Ilustrační fotoFoto: Robin Novák

Sokol Vyšehrad – BC Benešov 92:75 (28:20, 49:41, 62:60)

Mladíci ze Sokola Vyšehrad na hosty vletěli s takovým nasazením, že už v 5. minutě vedli 16:8, když se o deset bodů postaral Filip Končický. Benešovští hráči se včas probrali, ale srážela je neschopnost na čáře trestného hodu. Jen za první půli proměnili pouze tři ze 14 trestných hodů, což při poločasovém skóre 49:41, což je opravdu mrzelo.

Ve třetí čtvrtině přišlo zlepšení na obranné polovině, domácí znervózněli a sedm minut před koncem vedl najednou Benešov 67:63. Zbývající úsek zápasu však Khekovým svěřencům hrubě nevyšel. Pětiminutové střelecké sucho a několik kolapsů v obraně způsobilo, že se ani nekonala dramatická koncovka.

Končický nakonec zatížil benešovské konto 27 body, ačkoliv proseděl na lavičce téměř celou poslední čtvrtinu.

„Nepodali jsme špatný výkon, proti velmi dobrému soupeři, který zatím jen jednou prohrál. Škoda, že jsme po otočení výsledku, byli v koncovce horší,“ posteskl si po zápase trenér Benešova Jan Khek.

Body Benešova: Malý 19 (2 trojky), Proskovec 16 (2), Kožant 12 (2), Kratochvíl 11, Sedláček 7, Kukura 6, Valenta 4.

BK Wolves Radotín – BC Benešov 60:68 (9:22, 24:34, 43:50)

Velmi ambiciózní tým Radotína hraje domácí zápasy v Černošicích. V krásné nové hale Benešáci vedli po celý zápas, ale zbytečně nechali svého soupeře pomýšlet na úspěch. První část totiž hosté ovládli i díky devíti bodům novopečeného otce Jana Sedláčka 22:9, ale v úvodu druhé čtvrtiny dovolili soupeři osm rychlých bodů v řadě.

Benešovský náskok se začal tenčit a tři minuty před koncem se Radotín dvakrát dostal na dostřel tří bodů. Hosté ale pokaždé dokázali odpovědět zásluhou důležitých košů Filipa Vondráčka a Jakuba Malého.

Radotínští “Vlci” tak nedostali reálnou šanci na vyrovnání a v samém závěru neudrželi nervy na uzdě. Přehecovaný kapitán Maštálka hrubě urazil rozhodčího a za své agresivní chování si vysloužil diskvalifikující chybu.

Benešov má po deseti odehraných zápasech bilanci sedmi výher a tří porážek, v tabulce se dělí o třetí místo s Domažlicemi a Ústím nad Labem.

„Nedařilo se nám, přesto jsme vyhráli. Moc nám to tam nepadalo, ale uhráli jsme to zkušeností a v závěru zůstali koncentrovaní, na rozdíl od domácích, kteří byli nervózní,“ podotkl k utkání Jan Khek.

Body Benešova: Sedláček 16 (1), Proskovec 14 (1), Malý 10, Kožant 8, Tomášek 6 (2), Valenta 6, Kratochvíl 3, Kukura 3, F. Vondráček 2.

Poslední zápasy roku sehraje Benešov s béčkem Písku. V sobotu 16. prosince v Táboře, kde soupeř sídlí a v neděli 17. prosince v Benešově.

PETR TOMÁŠEK

Autor: Redakce

6.12.2017 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Řemeslné práce - Řemeslné práce Lakýrník 25 000 Kč Lakýrníci a natěrači (kromě stavebních) lakýrník průmyslových nádrží. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: Zdislavice, První kontakt e-mailem.. Pracoviště: Kadatec s.r.o. zdislavice, 257 64 Zdislavice. Informace: Aneta Moravcová, . Výroba - Výroba Montážní dělník 14 000 Kč Montážní dělníci elektrických a energetických zařízení Operátor výroby. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště Votice, provádění výrobních operací, obsluha osazovacích automatů, obsluha optického testeru, ruční osazování součástek, pájení, montážní práce. Práce v denní úkolové normě v třísměnném režimu. Vzdělání v elektrooboru výhodou. Zácvik, proškolení, test., schopnost komunikace a čtení pracovních postupů v českém jazyce, orientace ve výrobních výkresech, manuální zručnost,soilehlivost, trpělivost, pečlivost. Dobrý zrak., Návštěvní hodiny pro zájemce o zaměstnání: Votice pondělí, středa 8.00 - 15.00 hod.. Pracoviště: Nvision czech republic a.s., Klášterní, č.p. 1, 259 01 Votice. Informace: Anna Musilová, +420 317 079 079,317 079 804. Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 12 200 Kč Uklízeči a pomocníci Pomocní dělníci ve výrobě, uklízeči a pomocníci. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč, mzda max. 13000 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: Pracoviště Benešov Benea, zdravé osoby, nutná lékařská prohlídka. potravinářský průkaz.Krátkodobé zaměstnání. První kontakt osobně pondělí nebo středa od 13,00 do 14,00 na adrese Benešov, Čechova 437.. Pracoviště: Ayb - v.v. s.r.o. - benea, Křižíkova, č.p. 1529, 256 01 Benešov u Prahy. Informace: Volodymyr Ayb, +420 608 516 044. Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 18 000 Kč Všeobecní administrativní pracovníci fakturant/ka. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště Benešov, Příjem objednávek,fakturace,vystavování objednávek, příjemky na sklad, práce na počítači, WORD, EXCEL, email,základy anglického jazyka,, zasílat životopis na email ladislava.milfaitova@pinko.cz ( poté proběhne výběrové řízení). Pracoviště: Pinko a.s., Vlašimská, č.p. 409, 256 01 Benešov u Prahy. Informace: Ladislava Milfaitová, +420 721 273 981.

Luboš Balata dal jediný gól Benešova v Brozanech.

Jenom bod od zemědělců

Z loňského přípravného zápasu v plzeňské hale Lokomotiva. Český tým vyhrál nad Německem vysoko 13:2.

Čeští futsalisté míří do Nymburka a chtějí zpět na visegradský trůn

Benešovský běžecký festival rozhýbe děti, rodiče i seniory

Benešov - V neděli 23. září se v centru Benešova sejdou milovníci běhání. Uskuteční se zde pátý ročník Benešovského běžeckého festivalu určeného pro všechny věkové kategorie – od těch nejmenších až po dříve narozené.

Panterky přivezly z Krásné Hory bod

Krásná Hora - Ke druhému fotbalovému mistrovskému utkání dorazily Panterky Čechtice do Krásné Hory. Hrálo se za příjemného slunečného počasí. Panterky se snažily začít hru tak, jak minulý týden skončily. Bohužel se jim to ne vždy dařilo. Trávník byl mokrý, a často přihrávky nebyly moc přesné.