Přehecovaný Maštálka pomohl Benešovu

Praha – Basketbalisté Benešova se v hlavním městě museli spokojit jen s polovičním druholigovým úspěchem. Nestačili na „Šemíky“ z Vyšehradu, kteří jsou lídry tabulky, ale Radotín ve střelecky slabém utkání přetlačili.

6.12.2017

Ilustrační fotoFoto: Robin Novák

Sokol Vyšehrad – BC Benešov 92:75 (28:20, 49:41, 62:60)

Mladíci ze Sokola Vyšehrad na hosty vletěli s takovým nasazením, že už v 5. minutě vedli 16:8, když se o deset bodů postaral Filip Končický. Benešovští hráči se včas probrali, ale srážela je neschopnost na čáře trestného hodu. Jen za první půli proměnili pouze tři ze 14 trestných hodů, což při poločasovém skóre 49:41, což je opravdu mrzelo.

Ve třetí čtvrtině přišlo zlepšení na obranné polovině, domácí znervózněli a sedm minut před koncem vedl najednou Benešov 67:63. Zbývající úsek zápasu však Khekovým svěřencům hrubě nevyšel. Pětiminutové střelecké sucho a několik kolapsů v obraně způsobilo, že se ani nekonala dramatická koncovka.

Končický nakonec zatížil benešovské konto 27 body, ačkoliv proseděl na lavičce téměř celou poslední čtvrtinu.

„Nepodali jsme špatný výkon, proti velmi dobrému soupeři, který zatím jen jednou prohrál. Škoda, že jsme po otočení výsledku, byli v koncovce horší,“ posteskl si po zápase trenér Benešova Jan Khek.

Body Benešova: Malý 19 (2 trojky), Proskovec 16 (2), Kožant 12 (2), Kratochvíl 11, Sedláček 7, Kukura 6, Valenta 4.

BK Wolves Radotín – BC Benešov 60:68 (9:22, 24:34, 43:50)

Velmi ambiciózní tým Radotína hraje domácí zápasy v Černošicích. V krásné nové hale Benešáci vedli po celý zápas, ale zbytečně nechali svého soupeře pomýšlet na úspěch. První část totiž hosté ovládli i díky devíti bodům novopečeného otce Jana Sedláčka 22:9, ale v úvodu druhé čtvrtiny dovolili soupeři osm rychlých bodů v řadě.

Benešovský náskok se začal tenčit a tři minuty před koncem se Radotín dvakrát dostal na dostřel tří bodů. Hosté ale pokaždé dokázali odpovědět zásluhou důležitých košů Filipa Vondráčka a Jakuba Malého.

Radotínští “Vlci” tak nedostali reálnou šanci na vyrovnání a v samém závěru neudrželi nervy na uzdě. Přehecovaný kapitán Maštálka hrubě urazil rozhodčího a za své agresivní chování si vysloužil diskvalifikující chybu.

Benešov má po deseti odehraných zápasech bilanci sedmi výher a tří porážek, v tabulce se dělí o třetí místo s Domažlicemi a Ústím nad Labem.

„Nedařilo se nám, přesto jsme vyhráli. Moc nám to tam nepadalo, ale uhráli jsme to zkušeností a v závěru zůstali koncentrovaní, na rozdíl od domácích, kteří byli nervózní,“ podotkl k utkání Jan Khek.

Body Benešova: Sedláček 16 (1), Proskovec 14 (1), Malý 10, Kožant 8, Tomášek 6 (2), Valenta 6, Kratochvíl 3, Kukura 3, F. Vondráček 2.

Poslední zápasy roku sehraje Benešov s béčkem Písku. V sobotu 16. prosince v Táboře, kde soupeř sídlí a v neděli 17. prosince v Benešově.

PETR TOMÁŠEK

Autor: Redakce

6.12.2017 VSTUP DO DISKUSE
Věneček tanečního kurzu ve Vlašimi se konal v sobotu 9. prosince.
75

OBRAZEM: Tanečníci zaplnili vlašimskou sokolovnu

Setkání před Betlémem v podání kejklíř Víti Marčíka.
5

Setkání před Betlémem měli v Neveklově

OBRAZEM: Cestování po dálnici komplikovaly nehody

Psáře - Nehoda dodávky a kamionu na 50. kilometru D1 směr Praha, k níž došlo v neděli 10. prosince odpoledne si vyžádala zásah hasičů ze Zruče nad Sázavou a Dekonta týmu.

Kohák se klouzal a farář žehnal raketám: Prohlédněte si nejlepší videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 9. až 10. prosince 2017.

OBRAZEM: Advent slavili v sázavské Huti František

Sázava - Tento víkend uspořádalo Centrum sklářského umění v Sázavě advent na Huti František. Pro návštěvníky byl připraven bohatý program.

OBRAZEM: Advent na hradě v Týnci

Týnec nad Sázavou - Druhý advent si v muzeu na hradě v neděli 10. prosince připomněli návštěvníci tohoto místa. Kromě trhovců se šperky, domácím mýdlem či vánočními ozdobami se tam konalo také představení pro děti. Bílkovo kratochvílné divadlo sehrálo pohádku Jak chtěl Kašpárek slavit Vánoce. Podvečer se pak v muzeu konal vánoční koncert tria Bardolino.