V sobotu se na tatami představili mladší žáci a žákyně. Jako první se na tatami představila Míša Čuříková, v prvním kole hladce porazila svou soupeřku v boji na zemi. Bohužel v druhém kole se ozvalo nedávné zranění. I přes bolest však Míša bojovala, ale neúspěšně. V opravách si hlídala průběh zápasu, ale v boji na zemi zaváhala a soupeřka této chyby využila. Míša nakonec obsadila 9. místo.

Jako druhý se v sobotu představil Filip Tesař, pro kterého to byla premiéra na takto velkém turnaji. Nervozita se zpočátku zápasu projevovala, a následkem toho byly dva tresty, které na konci zápasu byly rozhodující, neboť Filip ani jeho soupeř nebodovali. Bohužel Filip dále do bojů nezasáhl.

V neděli jsme v jediné váhové kategorii měli rovnou dvojí zastoupení - Matěje Benáka a Adama Filipa. Adam Filip v prvním kole nezvládl své „natěšení“, čehož jeho soupeř využil a protočil Adama na záda. Nicméně Adam dále pokračoval v bojích o medaili v tzv. opravách. Zde nejprve svého protivníka udržel. V boji o finále oprav bohužel nezvládl, nepohlídal si boj na zemi, kdy byl nucen vzdát soupeřovo nasazené škrcení. I tak 7. místo je úspěchem.

Matěj Benák (nasazený jako č.3), který se po celý turnaj potýkal s bolestí zad, se v úvodních utkání na žíněnce nezdržel a svá utkání ukončil v prvních vteřinách. Prvního i druhého soupeře hodil po vydařených kombinacích. Zaváhání přišlo až s favoritem kategorie – Plocarem z Kladna. Matěj bojoval a vzdoroval, ale nakonec odešel poražen a zbyl na něj „pouze“ boj o bronzovou medaili. V tomto utkání opět exceloval, soupeře předčil ve všech směrech. Matěj zvítězil před časovým limitem a získal bronzovou medaili. Matěj tak navázal na medaili z roku 2016, kdy byl také bronzový a potvrdil příslušnost k republikové špičce ve své kategorii. (pk)