BC BENEŠOV – VYŠEHRAD 92:64

Na palubovku Benešova přijelo osm vyšehradských mladíků (se vším respektem) smířených s prohrou. Trenér Ulrych svým hráčům od poloviny první čtvrtiny naordinoval zónovou obranu, čímž utrpěl obraz hry.
Benešovští ostrostřelci tak mohli zvedat jednu trojku za druhou, a i přes nižší úspěšnost střelby v klidu vedli už v poločase rozdílem 25 bodů.
Ani druhá půle na pohodlné výhře Benešova nic nezměnila. Za vyzdvihnutí stojí střelecká erupce Tomáše Valenty, který nastřádal pro něj netradičních 19 bodů.

Body Benešova: Valenta 19, Kožant 19 (3), Kratochvíl 19 (3), Malý 11 (1), Bednář 7 (1), Proskovec 5 (1), Fulín 4 (1), Sedláček 3 (1), Tomášek 3 (1), Brynda 2.

BC BENEŠOV – SOKOL ŽIŽKOV 92:80

Na podzim Benešov na hřišti Žižkova utrpěl nečekaně jasnou porážku, navíc pražané v sobotu zvítězil na půdě Radotína, takže se dal čekat těžký duel. Domácí ale nakonec v celém utkání ani jednou neprohrávali. Hlavně v prvním poločase předvedli parádní ofenzivní výkon. Už ve 4. minutě vedli 15:7 a to do té chvíle ještě nenastoupil „Fantom" Kožant. Ten po svém příchodu stihl do konce čtvrtiny čtyři trojky a Benešov vedl 35:18.
Hrálo se v rychlém tempu, a tak v poločase svítilo na tabuli vysoké skóre 57:41. Hosté se nevzdali, přibrzdili benešovský útok, ale nepřiblížili se na menší než jedenáctibodový rozdíl. Benešov si tak připsal dvanáctou výhru z šestnácti utkání.

Body Benešova: Kožant 25 (7), Kratochvíl 24 (1), Sedláček 11 (1), Valenta 11, Malý 7 (1), Fulín 6 (2), Tomášek 3 (1), Proskovec 2, Brynda 2, F. Vondráček 1.

Čelo druholigové skupiny B se díky zaváháním Přelouče a Radotína znovu hodně zamotalo. Spolu s Benešovem mají všechny tři celky shodnou bilanci dvanáct výher a čtyř porážek. Pokud by i na konci základní části mělo celé trio stejnou bilanci, rozhodovala by minitabulka, z níž vychází nejhůř Benešov. Středočeši tak musí doufat, že ve zbylých šesti utkáních uhrají lepší výsledky než alespoň jeden z jeho sokův boji o postup do play off. 

JAKUB MALÝ