Moderátorské role se ujal ředitel závodu Richard Strouhal, který běžcům po uvítání předal potřebné informace k trati samotného závodu a další organizační záležitosti.

Trať dlouhá 20,5 kilometru s převýšením přes 500 metrů kombinovala úseky silnic, lesních a polních cest a nezpevněného terénu. Vedla do Bělokozel, Čeřenic a přes Ledečko a Mrchojedy zpět do Sázavy. Zázemí a cíl závodu byl tradičně na Sázavském ostrově a na trati měli běžci nachystané tři občerstvovací stanice.

Nejlepším mužem, který si zároveň odnesl speciální cenu - víkend v rakouských Alpách, se stal Petr Harnoš, a to časem 1:24 hod. Nejlepší ženou byla Martina Hampejsová, která běžela za klub "Šneci na max" a výsledný čas měla 1:39 hod.

Jako každý rok se soutěžilo o nejlepšího místního běžce. Nejrychlejším Sázavákem se letos stal Ondřej Burian (1:50 hod) a již počtvrté se nejlepší Sázavačkou stala Martina Danešová (1:54 hod).

Každým rokem se též oceňují dva nejstarší běžci, což letos byli Jiří Švec, ročník 1958, čas v cíli 2:08 hod a Jarmila Poslední, ročník 1952, čas v cíli 2:18 hod.

Organizaci kompletně zajišťoval Sázavský běžecký spolek a přes třicet dobrovolníků ze Sázavy a okolí. Závod výrazně podpořilo město Sázava a další místní firmy a organizace. Součástí akce byl i turistický pochod, kterého se zúčastnilo několik desítek lidí.

Vladimír Trmal