Tomáš Pikora podal vynikající výkon. Bojoval v nejpočetněji obsazené kategorii (43 účastníků) postupně porazil pět protivníků. Za celý turnaj žádnému ze soupeřů nedovolil ani jednu bodovanou akci. První zápas ukončil před limitem na ippon. V dalším bodoval na počátku a vedení s přehledem udržel. Löffelmana ze Sušice porazil kombinací chvatů na wazari.

Výborný chvat se mu podařil ve čtvrtfinále, když Ziku z Hradce Králové hodil seio nagou na ippon hned v úvodu. V semifinále svedl vyrovnanou bitvu v úřadujícím mistrem ČR Bydžovským z Prahy. Pikorovi patřil úvod, soupeř se jen bránil, jenže v závěru byl zase aktivnější Bydžovský. Zápas skončil nerozhodně, o postupu Pražana rozhodli rozhodčí dodatečným hlasováním. V opravách si potom rychlým vítězstvím nad ostravským Fraňkem zajistil Tomáš Pikora bronzovou medaili.

Stejně dobrý výkon podal i Martin Kudrna. Na úvod bleskově, prvním nástupem, porazil ostravského Pátka. Ani Brabenec z Plzně nenašel skulinu v Martinově pevné obraně a odešel poražen na wazari. V semifinále po boji podlehl Minaříkovi, ale v opravách už Kudrna jenom vítězil. Malíře hodil hned v prvních vteřinách zápasu na goši gurumu. Typla (předloňského mistra ČR) „zničil“ v boji na zemi. Zápas o třetí místo byl v Martinově režii. Melichar ze Sušice odolával jen polovinu zápasu, potom Kudrna nasadil držení, ze kterého už soupeř neunikl.

Andrea Maršíčková v prvním zápasu hodila německou soupeřku Schwarzer na ippon. Byla úspěšná i proti Polanové z Vršovic. V dalších bojích se i přes velkou snahu a statečný výkon proti o mnoho těžším soupeřkám neprosadila a obsadila čtvrté místo.

Jiří Sládek vyhrál úvodní zápas, když Hamalčíka z Rumburku hodil chvatem o goši oceněným na ippon. V dalších bojích již úspěšný nebyl, i když se zejména poslední zápas vyvíjel zpočátku příznivě. Sládek vedl, ale potom si nepohlídal útok soupeře v boji na zemi a utkání ztratil.

Poprvé po nemocích letos startoval Vojta Jonák. Začal výborně první dva soupeře s přehledem porazil. V osmifinále nešťastně prohrál s pozdějším finalistou. V opravách si nejprve poradil s Novákem u České Lípy, ale poté byl poražen a obsadil v nabité konkurenci deváté místo.

Podobně si vedl i Jan Pikora. I on na úvod zvítězil, ale potom odešel poražen pozdějším finalistou Maškem z Kaplice. Prohrál však i v opravách, když nezablokoval úvodní nástup soupeře a obsadil také deváté místo.

Statečně se prali i Vašek Šílený a Michal Maršíček, po prohrách v prvním kole do dalších bojů nepostoupili.

„Bylo to úspěšné vystoupení a na vrcholném turnaji jsme udrželi aktivní skóre 17:13 a ziskem bodovaných umístění jsme se přiblížili kvalifikaci na mistrovství České republiky,“ byl spokojen s účastní benešovských judistů v poháru trenér Aleš Pikora.

ALEŠ PIKORA