SKP Kolín – Tenisáci Benešov 3:5 (1:2)

V počátečních minutách se Tenisáci zatáhli na vlastní polovinu a takticky vyčkávali, co předvede neznámý a v zápase nepočetný soupeř. Kolín tedy držel míč častěji ve své moci, ale k výraznější šanci se nepropracoval. Postupem času se začali osmělovat i hosté z Benešova. Po několika pokusech ze střední vzdálenosti se nakonec prosadil M. Holánek, jenž využil podivného vyběhnutí domácího brankáře a střelou do prázdné brány poslal Tenisáky do vedení. Krátce na to se po rozehrání rohového kopu odpoutal od svého obránce D. Stibůrek, chladnokrevně zakončil, a kolínský brankář lovil míč podruhé ze své sítě. V další fázi první půle se hrál spíše neurovnaný futsal. Kolín se tlačil před branku soupeře, ale tenisácká defenziva pracovala spolehlivě. Když už se přeci jen našla skulinka, dobře zasáhl brankář Malina. Ten nestačil až na samostatný únik pár vteřin před koncem prvního poločasu, když Tenisáci zbytečně ztratili míč na útočné polovině. Poločasový stav byl tedy 1:2.

Vstup do poločasu druhého měli Tenisáci vskutku perfektní. Během úvodní minuty si zajistili tříbrankový náskok. Nejprve slavila úspěch bratrská spolupráce bratří Stibůrků, kterou gólově zakončil F. Stibůrek. Následně se Tenisákům podařila rychlá kombinace na jeden dotek a rozebraná obrana Kolína jen smutně přihlížela, jak M. Holánek doklepává míč do prázdné branky. Rychle vstřelené branky donutily Kolín ke zvýšené útočné aktivitě. Pomocí narážeček či individuálních průniků zavřel Tenisáky kolem vlastního pokutového území. Z velkého tlaku nakonec trochu šťastně, ale nutno říci zaslouženě, vstřelil korigující branku na 2:4. Po vstřelené brance se Kolín nadále tlačil do ofenzivy, Tenisákům se tak stále častěji naskytovaly možnosti k bleskurychlým protiútokům. Asi největší příležitosti ke skórování měl V. Mareš. Na vlastní nohy však poznal, že míč je kulatý a neposedný, a do prázdné branky z pár kroků zacílit nedokázal. Uklidňujícího pátého gólu se ale Tenisáci přeci jen dočkali. Přinesla jej jednoduchá, o to efektivnější akce. Vysoký výkop sklepl D. Stibůrek na útočného parťáka M. Holánka, a ten se ranou z první nemýlil. V samotném závěru utkáni se ještě podařilo Kolínu pomocí doražené střely snížit. Na zvrat už ale nebyl čas a Tenisáci tak pohodlně dokráčeli k vítězství.

Utkání rozhodla především pozorná obrana Tenisáků, která dobře kombinující tým Kolína nepouštěla do mnoha vyložených šancí. Naopak Tenisáci se rychlými přechody do útoku dostávali za záda domácí obrany a své šance dokázali i gólově zhodnotit. V příštím kole poháru ČMFS se Tenisáci potkají s druholigovým Arsenalem Benešov. K vzájemnému střetu došlo ve stejné fázi soutěže před dvěma lety a tehdy se museli zkušení arsenalští borci sklonit před svým soupeřem. K zápasu dojde v průběhu března v neveklovské hale, upřesnění bude možné včas najít na webu Tenisáků (tenisaci.cz).

Branky Tenisáků Benešov: M. Holánek 3, D. Stibůrek, F. Stibůrek.

Tenisáci Benešov: Malina – Sysel, Mareš, F. Stibůrek – Voříšek, M. Holánek, D. Stibůrek, Bartůšek.

VÁCLAV MAREŠ