Po loňském nezdaru ve finále postoupily letos ženy do extraligy. Co rozhodlo finále s Bohnicemi?

Velká podpora domácího publika a touha po postupu.

Vynikající formu chytila v play off Veronika Poláková. Byla ona tím jazýčkem na vahách?

Ano. Ve finále Veronika nenašla přemožitelku a se skóre 9:0 dovedla družstvo k postupu.

Ještě pod dívčím jménem Fantová, byla před 11 lety členkou ženského týmu Vlašimi, který získal extraligový titul. Poté ale odešla. Jak jste jí dostal zpátky na rodnou hroudu?

Verča se vdala a nechtěla trávit čas cestováním do zahraničí a být od rodiny.

Opět budete hrát extraligu žen, kterou jste již několik let hráli a v roce 2001 dokonce vyhráli. Je možné tento výkon zopakovat?

Naší vizí je hrát soutěže s našimi odchovankyněmi. Tomu jsme podřídili strategii  klubu. Na obhajobu titulu z roku 2001 si musíme ještě chvíli počkat.

Máte dostatek peněz a hráčského „materiálu", aby jste mohli extraligu plnohodnotně hrát?

Náš oddíl má několik klenotů. Jsou to bývalé úspěšné reprezentantky (Dana Bayerová, Monika Jírová, Hana Šopová, Veronika Poláková), které nám pomáhají.

Nebojíte se, že nastane situace, že budete muset soutěž jako před lety prodat?

Stát se může všechno, ale věřím, že v horizontu několika let to nebude.

S jakými plány budete do extraligy vstupovat?

Jednoznačně hrát tak, abychom se drželi ve středu tabulky.

Vlašimský stolní tenis je znám líhní talentů, hlavně děvčat. Jak si kromě postupu žen do extraligy stojí ostatní týmy?

Naším cílem bylo vytvořit návaznost družstev. Áčko žen postoupilo do Extraligy, béčko  se udrželo v 1. lize, céčko vyhrálo základní část 2. ligy a déčko skončilo v divizi na druhém místě. V okresní soutěži jsme postoupili do Okresního přeboru 1. Takže máme Extraligu, 1. ligu, 2. ligu, divizi, Okresní přebor 1, Soutěž neregistrovaných 2 a 3. To je ideální pro výchovu talentů.

Nedávno jste museli kvůli nedostatku financí prodat první ligu mužů. Co  v současné době hrají mužské týmy Vlašimi a jak se jim v sezoně dařilo?

Soutěž mužů jsme neprodali z důvodu nedostatku financí. Byli jsme připraveni jako jediný klub v republice hrát Extraligu mužů i žen. Bohužel tři dny před uzavřením přestupů hráčů, došlo k neférovému jednání dvou hráčů a tím pádem jsme byli donuceni soutěž prodat. Usoudili jsme, že pro chlapce nemáme tak kvalitní zázemí a jinou soutěž jsme již nepřihlašovali. Naši svěřenci jsou na hostování v jiných klubech (L. Pěnkava, J. Kudrna, P. Škopek).

Kdo z vlašimských jednotlivců dosáhl největších úspěchů?

Nejvíce se daří prosadit Míše Keroušové, která v loňské sezóně a v předloňské startovala na Mistrovství Evropy juniorů v Istanbulu a Kazani. Také mi v letošní sezóně mi udělala velkou radost mladší dcera Dášenka, která se probojovala do širšího výběru české reprezentace kadetek a má velkou šanci zúčastnit se ME juniorů, které se koná o letních prázdninách v rakouském Schwechatu.

Kde vidíte v současnosti největší talent ve Vlašimi?

Ve Vlašimi je v současné době silná skupina talentovaných děvčat. Věřím, že během dvou let se některé z nich dostanou až na špičku reprezentace. Patří mezi ně M. Keroušová, K. Stará, D. Pěnkavová, Kr. Pěnkavová, V. Bošinová, A. Bošinová, T. Pytlíková, K. Lajdová, B. Polívková, A. Matějovská a K. Zelingrová.

Jste trenérem v SKST Vlašim a zároveň koučem kadetů České republiky. Jak to všechno stíháte a co na to říká manželka Dagmar?
Jelikož se věnuji trenérské práci již 22 let a po celou tu dobu mám doma skvělé zázemí, není problém takovou práci stíhat. Navíc kromě mě se věnují pingpongu i čtyři moje děti, takže bez podpory manželky by to určitě nešlo.

Vaše dcera Kateřina, česká reprezentantka, vám dělá určitě radost. Který letošní počin vás nejvíce potěšil?

První místo na TOP 10 ČT v Plzni. Ve finále porazila Ivetu Vacenovskou a byl to asi její nejlepší zápas a samozřejmě finále Extraligy žen, kde pomohla Hodonínu k titulu, když ve finálových zápasech nenašla přemožitelku.

Má možnost se dostat ještě na Letní olympiádu do Londýna?

Bohužel ne.

Kdy Kateřinu přetáhnete zpět do Vlašimi?

Brzy. (smích)

Jaké plány máte do příštího ročníku s vlašimským stolním tenisem?

Naučit co nejvíce a nejlépe děti hrát stolní tenis.