Zákrok ale dopadl dobře, mistr Freestyle motokrosu už začal rehabilitovat a na konci ledna se hodlá naplno vrhnout do příprav na další sérii závodů a exhibic, které ho v letošním roce čekají.

„Samo sebou mě to trochu štve, hlavně teď, když je relativní volno od závodů, jsem si představoval, že budu s děcky lítat po pláži a popíjet nějaké dobré vínko a ne si válet šunky v nemocnici," posteskl si Podmol, který si ale letošní sezónu rozhodně ujít nenechá.

Motokrosařova uplynulá sezóna byla jako na houpačce. Na prvním závodě si zlomil zápěstí, přesto však dokázal zvítězit ve třech po sobě jdoucích závodech MS a po letní pauze a vyléčení ruky zvítězit i v dalším závodě MS v Číně, což ho vyhouplo na celkovou druhou pozici a následoval tuhý boj o titul mistra světa. Když se však snažil v tréninku před posledním závodem MS vyhecovat soupeře novým trikem „Flair" (otočka o 540° stupňů), zlomil si po dopadu hlezenní kost.

„Byl to pro mne zvláštní rok, při prvním závodě MS jsem si zlomil zápěstí a při posledním zase nohu. A kdyby bývala ta noha nerupla, asi bych domů dovezl titul mistra světa, což mě trochu mrzí. Takhle mi doma visí bronzová placka, což ale není taky úplně špatný," říká Mouka, jak se mu přezdívá.
I přes patálie, hodnotí Libor Podmol sezonu jako pozitivně. „Byla úspěšná. Ukázal jsem, že když jsem zdravý a nepraštím sebou, dokážu vyhrát každý závod. Vymyslel jsem a provedl jsem svůj trik surfer flip, který posunul celý náš sport zase o kousek dopředu a jako jediný Evropan jsem dovezl medaili z X-Games v moto disciplíně," shrnul závodník ze Znosimi, jenž se také v roce 2013 stal nejlepším Sportovcem Benešovska v kategorii jednotlivec v dospělých. I za rok 2014 se dostal mezi pětici finalistů a ve čtvrtek večer se od 18 hodin v Městském divadle Hotelu Pošta v Benešově dozvíme, zda titul obhájil nebo na jakém místě se umístil.

MARIE LAFANTOVÁ