Co to pro vás znamená být podruhé za sebou Sportovcem Benešovska?

Byl jsem hrozně moc potěšený a překvapený už loni, že se freestylový motokrosař dostal do takového ankety a měl jsem hroznou radost, že jsem jí dokonce vyhrál. Loni byly super ohlasy po známých a proto mě letos mrzí, že jsem se letos nemohl dostavit, zvlášť, když jsem podruhé vyhrál.

Mrzí Vás to, že jste nemohl být na vyhlášení?

Samozřejmě mě mrzí, že jsme si nemohl cenu vyzvednout sám. Rád vidím lidi z Benešovska. Vážím si toho, že se to koná a je to pro mě čest se dostat do této ankety a navíc jí ještě vyhrát.

Co vám v tom zabránilo?

Můj bratr Filip se jede poprvé v kariéře pokusit kvalifikovat na mistrovství Evropy ve Freestyle motocrossu. Kvalifikace měla být v pátek, a to bych stihl. Jenže kvůli velkému počtu kvalifikovaných jezdců byla posunuta již na čtvrtek a já tam musel být s ním, ať už jako doprovod, tak musím být i na závod, kde dělám rozhodčího. Navíc vezu i svoji motorku, na které pojede mladý Španěl, Marco Pinyol, který se chystá na šampionátu předvést nový trik.

Myslíte si, že si ocenění za loňský rok zasloužíte?

Rok byl takový bláznivý. Co se ale ocenění týče byl super a asi jsem je nedostal náhodou. Vyhrál jsem čtyři závody mistrovství světa, což si myslím, že je super, přivezl jsem bronz z Texasu z X-Games, kde jsem byl jediným Evropanem, který si odvezl medaili a udělal jsem nový skok. Navíc jsem vyhrál anketu zlatá řídítka, kde jsem byl vyhlášen nejlepším motorkářem České republiky a taky jsem se snažil žít i společenským životem a dostal jsem cenu Esquire man. Na druhou stranu mě provázela i zranění, když jsem si na prvním závodě zlomil ruku a na posledním zase nohu. Přesto to byl podařený rok.

Na mistrovství světa jste celkově skončil třetí…

To mě mrzí, měl jsem na získání titulu, ale kvůli pádu mi utekl o vlásek.

V posledním závodě mistrovství světa jste si v listopadu po dopadu zlomil hlezenní kost v noze, která vám byla operována a sešroubována. Teď už máte šrouby venku a můžete rehabilitovat, jak se vám daří uzdravovat?

Už čtyři dny chodím bez berlí. Poté co mi vyndali šrouby z nohy, tak se snažím, co nejvíce rehabilitovat. Věnuju se kromě normální léčby i alternativní medicíně, která mi hodně pomáhá. Snažím se i svoji hlavu nastavovat na léčení. Jak se říká: „Věř a víra tvá tě uzdraví." Podle toho se tak snažím řídit a pomáhá mi to. Takže pracuju s hlavou i tělem a napojuju se na počítač, který nastavuje tělo, aby se líp léčilo. Navíc jím speciální stravu. Na konci listopadu, když jsem si zlomil nohu mi už ve Frankfurtu řekli a v Čechách potvrdili, že doba léčení je na čtyři až pět měsíců. Když jsem to slyšel, tak mě omejvali. Všechno ale probíhá bez komplikací, jak operace, tak léčení, a tak příští týden to budou dva měsíce od zranění. Osobně si myslím, že za čtrnáct dní budu moct poběhávat a v únoru budu jezdit na motorce. Takže jsem dokázal o polovinu urychlit léčení, což je super. Párkrát už jsem zranění zažil, tak už vím, jak se k tomu mám postavit.

Kdy věříte, že vyrazíte do závodů?

První víkend v březnu je první závod mistrovství světa a tam už nechci chybět. Musím ale měsíc před tím pořádně potrénovat, abych šel na ostro bez tréninku na závod, to si nedovolím, musím být stoprocentně zdravý a mít jistotu v ježdění a skocích. V únoru budu trénovat měsíc ve Španělsku a potom už snad bude forma, abych mohl bojovat o stupně vítězů.

Jaké máte cíle do roku 2015?

Jako každý rok mám cíl vyhrát mistrovství světa a letos bych chtěl navíc přivézt zlatou medaili z X-Games.