Nepovedený bodyvarialový trik Volt viděl Podmol už několikrát ve zpomaleném záznamu. „Při nahmatání řídítek ve vzduchu jsem ještě nechtěně zmáčkl přední brzdu, což motorku převalilo na přední kolo, a bylo vymalováno. Tenhle trik je jeden z nejtěžších ve freestyle motokrosu, předvádí ho jen pár jezdců. Každý u něj někdy prostě spadne," dodal nejlepší český motokrosový freestylista, který v rámci léčby využívá alternativní metody. „Mám speciální vodičky, které pro mě namíchali v Německu. Používám prášek z bylin. Piju zinek, stříbro, magnesium. Pracuju s cirkulací krve, chodím do sauny a spím na speciální vyhřívané podložce s léčivými kameny."

Kromě rekonvalescence dohlíží na tisk své nové knihy Deník Libora Podmola. Ta by měla jít do prodeje v polovině listopadu, prezentovat se bude na tradiční adrenalinové akci FMX Gladiator Games. „Byla to neskutečná práce všechno napsat, jsem rád, že to mám za sebou. Čtenáři se z deníku dozvědí, jaké to je být freestyle motokrosařem. Provedu je zákulisím," přiblížil závodník, kterého před mistrovstvím světa v Rize nafotil známý český fotograf Ondřej Pýcha do kalendáře.

Společně s Podmolem pózovala modelka Kateřina Sokolová, herečka Veronika Arichteva nebo popová skupina Slza. Kalendář byl nafocený novým mobilem ASUS ZenFone 3. „Fotograf přiběhl s telefonem po mém tréninku a za chvíli bylo hotovo. Žádné líčení, blesky a velký tým. Když jsem uviděl kalendář, žasnul jsem nad kvalitou a bezprostředností fotek," dodal Libor Podmol, který v letošním roce zvítězil v Německu.

JIŘÍ UHLÍŘ