V Quarter Pipe Best Trick dominoval Francouz Tomas Pages (92 bodů), na druhém místě skončil Australan Josh Sheehan s 85 body, třetí byl jeho krajan Clinton Moore.

Podmolovi se nedařilo už během tréninku, ve kterém skončil třikrát na zemi. „Rampa byla nastavená jinak než v Evropě a u mě doma. Snažil jsem se tomu přizpůsobit," popisoval těžkosti šestinásobný medailista z X-Games.

Ve finále na okruhu v texaském Austinu si byl Podmol jistý, že předvede Surfer Flip Egg Roll, při kterém se do salta na motorce odráží nohama na sedačce. Jeho pokusy končily pádem. „Nechtěl jsem hrát na jistotu a udělat jednoduší trik, který jsem měl v zásobě. Pokud jsem chtěl medaili, musel jsem ustát můj Surfer Flip Egg Roll, tedy předvést něco, co nikdo přede mnou nezkusil. Bohužel to o kousek nevyšlo."

Mistr světa z roku 2010 doplatil také na vysoké teploty, jeho tlumič řízení nefungoval tak, jak byl zvyklý. „Při letu se mi motorka zkřivila. Plocha dopadu byla navíc tvrdá a vysušená jako šutr, motorka mi pak podklouzla," popisoval Podmol. „Z pádů mám naraženou ruku, prst a rameno. Jinak jsem v pořádku."

Přes neúspěch v jeho závěrečné disciplíně hodnotí Podmol svoji účast na letošních X-Games kladně. Hned v úvodu totiž vybojoval zlatou medaili v disciplíně Moto X Step Up, o kterou se však musel dělit s Jarrydem McNeilem. Stejně jako Australan skočil Podmol do výšky 33 stop, tedy 10,058 metru. „Nejsou to sice dvě medaile, jak jsem doufal, ale i tak jsem spokojený. Mým pokusem o Surfer Flip Egg Roll jsem náš sport zase o kousek posunul. Není jiné cesty, než trik dopilovat a bojovat o medaile v příštím roce," vyhlásil Podmol.

Podmolovy výsledky na X-Games

2013: Sao Paulo: 3. místo (Step Up), 4. místo (Freestyle), Mnichov: 1. místo (Step Up), Los Angeles: 2. místo (Step Up)

2014: Austin: 3. místo (Step Up).

2015: Austin: 2. místo (Step Up).

2016: Austin: 1. místo (Step Up), 8. místo (Quarter Pipe Best Trick).

JIŘÍ UHLÍŘ