Akce se zúčastňují nejlepší jezdci světa z freestyle motokrosu, BMX, in-line bruslí, koloběžek nebo skateboardingu. Podmola v pátečním semifinále disciplíny Freestyle trápil hlavně výkon motorky, skáče se totiž ve sportovní hale ve výšce 1300 metrů nad mořem. „Nemohl jsem kvůli menšímu výkonu předvádět dobrá salta, musel jsem více škubat řídítky ve vzduchu, abych se přetočil. Za dva dny tréninku jsem dokázal zažitou techniku změnit a přizpůsobit se podmínkám," popisoval těžkosti Podmol. „Ostatní takové problémy neměli, zjistili jsme, že jsme tu s Francouzem Davidem Rinaldem jediní se sériovými motory."

Do finále Nitro World Games se kromě Podmola dostal také Novozélanďan Levi Sherwood, Američan Adam Jones, Australané Rob Adelberg a Josh Sheehan nebo Japonec Taha Higashino. Naopak nepostoupil mistr světa Španěl Maikel Melero. „Ve finále jízdu změním a doufám, že se mi podaří dopilovat triky. Pojede se až večer, tím pádem bude menší vedro a motorce by se měl zvednout výkon. Snad to klapne na lepší než osmé místo," věří si Podmol, který na letošních X-Games vybojoval zlatou medaili ve skoku do výšky.

Nitro World Games chce být konkurencí olympiády extrémních sportů X-Games. Akci bude přenášet do celého světa televizní stanice NBC.
Finalisté Nitro World Games: Levi Sherwood, Taka Higashino, Adam Jones, Javier Villegas, Rob Adelberg, Josh Sheehan, Harry Bink, Libor Podmol.

JIŘÍ UHLÍŘ