První den závodu nebyl pro Libora Podmola příliš šťastný, protože neustál druhý finálový trik a skončil na šestém místě. „Byl to jeden z mých asi nejnáročnějších závodů kariéry. Nemohl jsem pořádně hýbat s kolenem, protože jsem si ho natloukl při tréninku, a tak jsem do kvalifikace nastupoval s vědomím, že pojedu naplno i přes bolest. Zajel jsem ji dobře, triky jsem schovával na finále, kde jsem byl připraven bojovat o první pozice," komentuje Libor Podmol první den závodu a dodává: „Finále jsem začal dobře z dlouhé rampy trikem Rock Solid, poté jsem měl nachystán můj vlastní trik, který jsem pojmenoval a udělal první na světě, Surfer Flip. Ten jsem ale zvyklý dělat na začátku jízdy, teď jsem se rozhodl jinak a byla to chyba. Zřejmě za to mohl adrenalin, který mi proudil v krvi. Surfer Flip jsem roztočil víc, než bylo zdrávo, a dopadl jsem na zadní kolo, a to mě posadilo na zadek. Tím pro mě skončily myšlenky na bednu."

Druhý den seriálu mistrovství světa se Podmol s bolavým kotníkem a naraženým zadkem vrátil k původnímu sledu triků a podruhé v sezoně stanul na stupních vítězů. Bezchybná jízda, v níž znovu předvedl i nejtechničtější trik Volt, mu vynesla třetí místo.

„Zajel jsem slušnou jízdu a jsem moc rád, že jsem zpátky na bedně. Ustál jsem i můj trik body varial. Bohužel podle rozhodčích to bylo až na třetí místo, ale i tak jsem šťastný, byl to pro mne těžký víkend," raduje se po druhém dni závodů nejlepší český jezdec.

Po prvních sedmi závodech mistrovství světa vede Španěl Maikel Melero (128 bodů), druhé místo patří Davidu Rinaldovi z Francie (114 bodů) a třetí Robu Adelbergovi z Austrálie (106 bodů). Libor Podmol je s 92 body na čtvrtém místě.

Seriál závodů MS pokračuje v sobotu 25. dubna v německém Mnichově. Do té doby se bude Libor Podmol věnovat hlavně tréninku, aby své umístění ještě vylepšil a sáhl si na zlato.

Výsledky 6. závodu

1. David Rinaldo (FRA) 20 bodů, 2. Maikel Melero (ESP) 18, 3. Remi Bizouard (FRA) 16, 4. Rob Adelberg (AUS) 14, 5. Jose Miralles (ESP) 12, 6. Libor Podmol 10, 7. James Carter (USA) 9, 8. Hannes Ackerman (GER) 8, 9. Davide Rossi (ITA) 7, 10. Leonardo Fini (ITA) 6, 11. Fred Wasner (FRA) 5.

Výsledky 7. závodu

1. Maikel Melero 20, 2. David Rinaldo 18, 3. Libor Podmol 16, 4. Remi Bizouard 14, 5. Rob Adelberg 12, 6. Jose Miralles 10, 7. Hannes Ackerman 9, 8. James Carter 8, 9. Davide Rossi 7, 10. Fred Wasner 6, 11. Leonardo Fini 5.

MARIE LAFANTOVÁ