BC BENEŠOV - BS SPARTA 54:55

První poločas patřil domácím, kteří předváděli pohledný basketbal. V obraně byli zdravě agresivní, ve vzduchu kraloval Červený, který za první čtvrtinu zaznamenal šest bloků a v útoku se prezentovali velmi sebevědomě. Hosté měli velké problémy a tak Benešov vedl v poločase 33:25.

Po přestávce si domácí udržovali náskok, na začátku čtvrté čtvrtiny již vedli 52:40 a zdálo se rozhodnuto. Jenže poté předvedli Benešáci velký kolaps. Sedm minut nevstřelili koš a minutu před koncem byl stav 52:52. V té chvíli hosté nabídli domácím výhru na zlatém podnose. Sparťanský hráč dostal technickou chybu, Červený dva trestné hody proměnil a ještě měli domácí míč ze strany. Útok ale nezakončili, hosté míč doskočili a z brejku trefili trojku – 54:55. V posledních 24 vteřinách připravili domácí, po time outu, akci, kterou zakončili do koše skoro s klaksonem. Rozhodčí však koš neuznali, a tak hosté v infarktovém utkání urvali těsnou výhru.

„Utkání jsme bohužel nezvládli v poslední čtvrtině, kdy jsme totálně propadli ve všech individuálních činnostech. Obrana jeden na jednoho a především osobní odpovědnost za výsledek, nás stály výhru. I když bylo v utkání mnoho chyb a nakonec jsme prohráli, tak najdeme i pozitiva. Snad poprvé v sezoně jsme rozdělili body mezi více hráčů a nebylo to o individuálním výkonu jedince. Za druhé jsme konečně zlepšili osobní obranu a k zónové jsme sáhli jen na určité pasáže. Pokud vydržíme v práci z poslední doby, tak se zlepší nejenom výsledky, ale především předváděná hra," okomentoval utkání benešovský trenér Tomáš Masár.

Body Benešova: Kurtovič 12, Červený 11, Strejc 10, Burian 8,Procházka 5, Hoang 4, Fučík 2, Český 2.

BC BENEŠOV – BK KLADNO 68:46

Kladno přicestovalo do Benešova jen v osmi hráčích, ale s třemi pendly z ligy. Zápas začali lépe hosté šestibodovou minisérií, ale Červený stačil sám skóre otočit na 8:6. Kladno ještě vyrovnalo, ale poté převzali iniciativu domácí především výbornou střelbou za tři body (čtyři za čtvrtinu). Ke kvalitní ofenzívě se ale nepřidala úplně obrana a hosté snížili na 19:15.

Ve druhé čtvrtině pokračovali domácí ve výborné práci v útoku, rozebírali hosty z rychlých protiútoků, výbornou hrou jeden na jednoho i velmi dobrou střelbou z dálky. Když se k tomu přidala výtečná obrana, vedli domácí v poločase 37:21.

Ve druhém poločase přešli Kladenští do zónové obrany a začali domácí trápit. Těm ale pomohly tři přesné střely z tříbodového oblouku a hostům utnuli snahu o snížení. V závěrečné čtvrtině se pokračovalo ve velmi svižném tempu, k čemuž přispěli i hráči z lavičky a dobře hrající Kladno. Domácí si nakonec pohlídali vedení a zvítězili v nejlepším výkonu letošní sezony 68:46.

V benešovských dresech zářila především dvojice Červený (21 bodů, 5 trojek) a Kurtovič ( 26 bodů, 4 trojky). Velký výkon podal i Růzha, jenž klíčového rozehrávače Kladna udržel na pouhých dvou bodech a skvělou obranou mu nedovolil se dostat za celý zápas do hry.

„Musím pochválit celý tým, který podal nadstandardní výkon, nejlepší v sezoně. Odehráli jsme kvalitně celých 40 minut a především se na hru dalo konečně dívat," radoval se po zápase trenér Masár.

Body Benešova: Kurtovič 26, Červený 21, Strejc 8, Český 4, Hoang 3, Burian 2, Procházka 2, Fučík 1, Prchlík 1. 

TOMÁŠ MASÁR