Impozantní pozadí jaderné elektrárny Temelín dodávalo zvláštní půvab vrcholné akci dorostenecké kategorie, která přijela bojovat o domácí tituly ve dvojicích a trojicích. Šacung měl ve hře v deblových soubojích dvě želízka.

Druhou sestavu benešovského klubu tvořili D. Krunert a J. Fürbacher, kteří po postupu ze základní skupiny skončili v šestnáctifinále na štítě modřické první formace.

STŘÍBRO I PŘES ZRANĚNÍ

Výrazně lépe se vedlo první sestavě s Chejnem a Š. Krunertem. Ta ovládla svou základní skupinu, v osmifinále s potížemi skolila Vsetín B, ve čtvrtfinále naopak smetla českobudějovické béčko a v semifinále si vyšlápla na Prostějov. Spanilou jízdu zastavila až finálová porážka od pražských Čakovic. Hlavní vliv na ní mělo zranění Chejna, který obětavě odehrál poslední dva zápasy s natrženým vazem.

„Dlouho nám trvalo, než jsme se rozehráli. Skupinu jsme ale vyhráli a začalo nám to jít," komentoval Štěpán Krunert a byl rád, že po béčku Vsetína konečně zdolali mladíci Šacungu i rivaly z Českých Budějovic. „Jim to tentokrát tolik nešlo, my je pochytali a proměňovali. V semifinále s Prostějovem jsme první set prohráli, ale nepoložilo nás to. Přesto druhý set to bylo o bod. Ve třetím už jsme vedli 9:6, pak na mě padla krize, ale Petr naštěstí zablokoval. Bohužel už měl zničenou nohu a hrál jen s přemáháním. Finále bylo přesto otevřené, s Kalousema se dalo hrát. Ale i se stříbrem jsme určitě spokojeni," dodal po zisku druhé nejcennější medaile Štěpán Krunert.

CHEJN VELICE CHYBĚL

Už bez ranaře Chejna vstoupili benešovští mladíci (věkový průměr 15 let!) do druhého hracího dne šampionátu. V improvizované sestavě trojice s Š. Krunertem, D. Krunertem, M. Krunertem a A. Fürbacherem ale zahrála nad poměry. Dokázala vyhrát svou skupinu a postoupit tak přímo do čtvrtfinále. V něm však smolně posledním možným míčem přišla o vstupenku do bojů o medaile.

Spokojenost neskrýval trenér mladíků Šacungu Martin Paták, který tak zapsal svou první republikovou medaili. „Dvojky dopadly výborně a nebýt nešťastného Petrova zranění, klidně jsme mohli celý šampionát i vyhrát. I bez něj hráči druhý den ve trojkách podali kvalitní výkony a nemohu jim nic vytknout. Vzhledem k věku mají před sebou budoucnost a určitě ještě nějakou medaili v dalších letech přivezou."

Výsledky 42. ročníku MČR dorostu v nohejbale

Konečné pořadí dvojic

1. TJ Avia Čakovice (J. Kalous, Z. Kalous, Brož)
2. SK Šacung ČNES Benešov 1947 A (Š. Krunert, Chejn)
3. NK CLIMAX Vsetín A (Belko, Andris, Hyžák)
4. TJ Sokol I Prostějov (Ftáčník, Matkulčík, Příhoda)

Konečné pořadí trojic

1. TJ Avia Čakovice (J. Kalous, Z. Kalous, Brož)
2. TJ Sokol I Prostějov (Ftáčnik, Matkulčík, Příhoda)
3. TJ Dynamo nadace ČEZ České Budějovice A (Z. Koudelka, Žikeš, Višvader)
4. TJ Dynamo nadace ČEZ České Budějovice B (V. Koudelka, Bělík, Zrna)

MARTIN MARŠÁLEK