PÍSEK – ARSENAL BENEŠOV 9:2

V loňské sezoně zvítězil Arsenal v písecké hale 4:3, k čemuž přispěl Ondřej Žáček hattrickem, a tak se opět těšil na svoje střelecké hody, zvláště když měl v posledních zápasech zvlhlý prach. „Cítím hattrick," ohlásil před utkáním. Jenže to nesplnil, alespoň ho mohlo trochu těšit, že dal jediné dva góly Arsenalu, když slepenými brankami, po přihrávkách Šindeláře a dorážkou střely Mrhy, srovnal stav na 2:2.

Do té doby působil Arsenal poměrně svěžím dojmem, zpočátku měl více šancí, ale gólman Písku Mareš čaroval. Domácí ale postupem času rozjeli kolotoč se smrtícími brejky a hosté jen díky Babkovi (jednou vyrazil míč obličejem) a slabší domácí koncovce (například Jasanský z dorážky netrefil prázdnou branku), drželi dobrý stav. I po vyrovnání Písek zůstal v klidu, stále hrál stejně a do konce poločasu strhl vedení na svou stranu důrazným Ulrychem po přihrávce Reidingera ze strany. V závěru mohl vyrovnat Šimáček, ale netrefil napůl odkrytou branku.

V úvodu druhé půle hosté dobře bránili a i když domácí měli stále míč na teniskách, do šancí se nedostávali. Naopak Mrha mohl srovnat, ale po kličce brankáři sice rozvlnil síť, ale jen boční. Ihned z protiútoku vychytal Babka Hačku. Ve 28. minutě přišel zlom v utkání a rychlá akce zakončená Ulrychem do prázdné branky dostala Arsenal na kolena. O chvíli později si vychutnal Hačka brankáře hostů, kteří se definitivně zlomili.

Závěrečných deset minut bylo pro uvadající Arsenal trpkých. Hráči se už nestačili vracet do svých pozic, Písečtí ještě jakoby přeřadili na vyšší rychlostní stupeň, stále hosty přečíslovali a hosté byli nakonec rádi, že zůstali jen u jednociferného výsledku 9:2.

„Třicet minut jsme dokázali s domácí hrál vyrovnaný zápas. Když jsme prohrávali o dvě, tři branky, tak jsme začali hrát vabank a dostávali z protiútoků další góly. Ke konci už jsme nestačili a domácí zaslouženě zvítězili," povzdechl si po nadílce trenér Benešova Otto Kovář a poznamenal: „Venkovní zápasy se nám bohužel zatím moc nedaří. Musíme v dalším kole zlepšit hru a zkusit překvapit v Boleslavi."

Branky: 4. Slavík (Jasanský), 11. Hačka (Slavík), 18. Urych (Reidinger), 28. Urych (Šteier), 30. Hačka (Jasanský), 34. Slavík (Hačka), 35. Jasanský (Hačka), 39. Nováček (Reidinger), 39. Jasanský (Hačka) – 15. Žáček (Mrha), 16. Žáček (Šindelář). Rozhodčí: Bělovský, Matyš. Bez karet. Diváci: 30. Poločas: 3:2. Arsenal Benešov: Babka – Mrha, Kamarýt, Lukáč, Charvát, Žáček, Šindelář, Šimáček.