„Neunesli jsme tíhu utkání a porazili jsme se sami. Soupeřky nás zaskočili jistotou ve hře a my jsme hodně míčků vyházeli, dělali jsme laciné chyby a připravovali se o míčky,“ smutnil trenér Vlašimi Luboš Pěnkava.

Duel měly domácí hráčky dobře rozjetý, když první dvouhru vyhrála Poláková nad Slovenkou Česárikovou, ale poté nečekaně prohrála Jírová s kadetkou Minářovou a už se Vlašimačky vezly a prohrály i další čtyři dvouhry. „Je to škoda. Zlomovým zápasem byla prohra Moniky Jírové s Minářovou a místo 2:1 jsme prohrávali 1:2. I v dalších zápasech jsem počítal, že vyhrajeme, ale soupeřky holky přejely,“ zhodnotil Pěnkava duel a dodal: „Atmosféra byla super a asi padesátce diváků chci poděkovat, jen škoda, že jsme jim neukázali víc.

V sobotu v 15 hodin se hraje druhý zápas v Havířově. „Věřím, že se stane zázrak, holky odhodí trému, vyhrajeme a vynutíme si nedělní, rozhodující zápas,“ doufá Pěnkava a alespoň mu v rodině udělala radost dcera Kateřina, která se v dresu Hodonína stala mistryní republiky.