Prezentace a rozehrání hráčů je na pořadu mezi 14 až 15 hodinou. Akce je pořádána pro všechny věkové kategorie (děti, rodiče, dědečkové a babičky). Účastníci mají jedinou povinnost – přinést si s sebou přezuvky do haly a pálku na stolní tenis.

Atrakcí turnaje bude mezi 15 a 16 hodinou stolnotenisová ukázka špičkového stolního tenisu, ve které nastoupí nejlepší Evropanka na letošním Mistrovství světa v Japonsku Iveta Vacenovská a domácí Kateřina Pěnkavová. Ta společně s Vacenovskou, Štrbíkovou, Harabášovou a Hadačovou získaly bronz pro Českou republiku na letošním Mistrovství Evropy v Německu. Vacenovská působí společně s Pěnkavovou v rakouském ASKO Linz, se kterým loni vyhráli Ligu mistrů.

Na druhé pinkpongovém stole se představí v současnosti největší talenti v Čechách Michal Obešlo a Tomáš Tregler, oba hrají s extraligovém El Niňo Praha A a jsou na prvním místě.

„Vloni jsme měli ukázku v podání našich klenotů ve stolním tenise, kdy se představili v exhibici Milan Orlowski a Jindřich Panský, což před pětisty diváky mělo obrovský úspěch. Letos jsme omladili a pozvali jsme naše nejlepší mládí, které u nás v současnosti hraje. Je to nová generace, která by měla převzít štafetu v českém vrcholovém sportu,“ představil mladou nastupující generaci hlavní organizátor akce Luboš Pěnkava.

Po skončení posledního zápasu se uskuteční opět jako každoročně obíhačka okolo 24 stolů, které se loni zúčastnilo 111 hráčů.

Po odehrání závěrečného míčku budou vyhlášeni první tři v každé kategorii, kteří získají poháry z rukou sponzorů a starosty města Vlašimi Luďka Jeništy.
Nakonec dostane každý hráč na cestu domů několik dárků, které budou pod vánočním stromečkem.

„Rád bych, aby jubilejní desátý ročník proběhl ve stejné atmosféře jako předcházející ročníky. Chci opět, aby měli všichni prožitek ze hry a o odcházeli z haly s úsměvy na tvářích,“ přeje si duše turnaje Luboš Pěnkava a zároveň zve na, co největší účast hráčů a hráček.