Nejlepší sportovec Benešovska 2015 totiž v německé hale udělal chybu při svém speciálním triku – Capitan Pilat Flip. Při něm má nohu na předním kole a v této pozici provádí salto. Po celý rok ho předvádí jako první trik ve svém programu. V Německu plánoval předvést ještě jeho vylepšení tím, že dá ruku do pasu.

„Jenže to se mi vůbec nepovedlo, motorka se trochu zkroutila, a jak mám nohu vepředu, tak ji bylo těžké zkoordinovat. Už jsem si říkal, že je to velký průser. Nakonec se mi to povedlo ustát, bokem jsem málem vjel do hrazení, musel jsem zastavit. Nechápu, že jsem nespadl. Tedy naštěstí," popisoval Pilát, který svoji novinku Flair už neukázal. „Když jsem udělal takovou chybu, už by to bylo zbytečné."

Trik Flair se provádí z Quarter Pipe rampy, ze které se neodráží dopředu, ale do devadesátistupňového úhle a skáče se na vedlejší dopad. Poprvé ho tak Petr „Pilník" Pilát předvede 11. června na závodě mistrovství světa ve španělském Jerezu.

Výsledky: 1. Maikel Melero (Španělsko), 2. Luc Ackermann (Německo), 3. Remi Bizourd (Francouz), 4. Petr Pilát, 5. Brice Izzo (Francie).

JIŘÍ UHLÍŘ