Tomáš Pikora začal výborně, v prvním kole Zemana z Teplic k ničemu nepustil. Soupeř byl brzy trestán a Tomáš zápas ukončil po minutě výbornou seio nagou, kterou rozhodčí ocenili ipponem a ukončili utkání.

Ve čtvrtfinále nastoupil proti Růžičkovi z České Třebové. Oba soupeři se dobře znají z předchozích střetnutí, která vždy končila těsným vítězstvím jednoho z nich. Tentokrát byl Pikora od začátku vždy o krok před soupeřem. Dařilo se mu předcházet protivníka v nástupech, ten byl trestán za pasivitu, ze které se mu do konce nepodařilo vymanit.

V semifinále však benešovský judista nezachytil úvodní nápor pozdějšího přeborníka ČR Svobody, který ho porazil držením v boji na zemi. Pikora následně nastoupil do zápasu o třetí místo. Soupeře zpočátku zatlačil do defenzivy a ten byl za pasivitu trestán. Tomáš pokračoval v útocích, ale soupeř využil jeho zaváhání a kontrachvatem, který rozhodčí zprvu ocenili yuko, ale potom verdikt zvýšili na sporný ippon a tak Pikora nakonec obsadil páté místo.

Na Sládka byl soupeř moc těžký

Jiří Sládek byl v nejtěžší váhové kategorii nejlehčím účastníkem. V prvním kole se zprvu obtížně vyrovnával s agresivním pojetím Šestáka z Brna. Postupně se mu podařilo vnutit soupeři svůj rytmus pohybu a v polovině zápasu se mu vydařil výborně chvat aši guruma, který rozhodčí ocenili ipponem.

Ve druhém kole nastoupil Sládek proti největšímu favoritovi jejich „váhové kategorie" Ježkovi z Brna. Benešovský judista se snažil, ale soupeř využil jeho opoždění v obraně na zemi a zvítězil nad ním škrcením.

Boj v opravách byl soubojem Davida a Goliáše, protože proti Sládkovi nastoupil Matička s váhou o 30 kilo těžší. Sládek byl rychlejší, ale váhový handicap se překonával těžko. Matička šel do vedení, ale Sládek stupňoval úsilí, dvakrát se mu podařil „skoro chvat" a nejnadějnější bylo škrcení, které nasadil v boji na zemi. Tam se však projevila váhová převaha soupeře, který Sládka porazil držením. Benešovský závodník tak obsadil sedmé místo.

Oba judisté Benešova podali velmi dobrý výkon na hranici jejich možností. Viktorii Fuksové zabránilo ve startu na přeboru ČR zranění.

ALEŠ PIKORA