Petr Kožant řádil ve Kbelích

Poděbrady, Kbely – Basketbalisté Benešova si z venkovního výjezdu do Poděbrad a pražských Kbelů přivezlo další dvě vítězství ve druhé lize. Hosté se dokázali vyrovnat i s absencí nemocného lídra týmu a kapitána Jakuba Malého. Po deseti utkáních mají skvělou bilanci devíti výher a jediné prohry. Stejně jsou na tom i Košíře, které jsou na prvním místě díky lepšímu skóre. A právě tento pražský celek přijede na benešovskou palubovku v předvánoční předehrávce ve středu 17. prosince od 19:30.

9.12.2014

Ilustrační fotoFoto: Robin Novák

PODĚBRADY – BC BENEŠOV 53:57

Poděbrady sice figurovaly na posledním místě, ale proti favoritovi z Benešova se chtěly vytáhnout. Hostům se ze začátku nechtělo moc bojovat a letargie vyvrcholila ve druhé čtvrtině, kdy se domácí dostali čtrnácti bodovou šňůrou do vedení 35:22. Na začátku této série byla nešťastná srážka poděbradského Paskovského s benešovským Masárem. Výsledkem byly dvě otevřené rány na hlavě a oba hráči museli do nemocnice. Benešov zabral před koncem poločasu a snížil na tři body.

Ve třetí části se na hřišti poprvé v benešovském dresu představil věkem ještě dorostenec Luka Lukaševič, který hostuje z Nymburka a přinesl vítanou pomoc především na obranné polovině. Na přelomu třetí a čtvrté části Benešov dokázal odskočit šňůrou 12:3.

Poděbrady ale devíti body dokázaly srovnat ve 39. minutě na 52:52. V tu chvíli na sebe vzal odpovědnost Reinberger, jenž trefil trojku a v koncovce pojistil vítězství dvěma trestnými hody.

Je zajímavé, že s výjimkou jedné Lukaševičovy trojky se o všechny benešovské body ve druhé půli postaralo podkošové duo Reinberger – Votava, kteří po Masárově zranění museli dohrát bez střídání.

Body Benešova: Reinberger 22 (3), Votava 16, Kožant 8 (2), Proskovec 6, Lukaševič 3 (1), Kratochvíl 2. Čtvrtiny: 19:17, 16:15, 6:12, 12:13.

KBELY – BC BENEŠOV 84:93

V neděli se ve Kbelích hrálo už od půl desáté a Benešov do utkání vstoupil opět hodně ospalým dojmem. Úvodní trápení jakoby předznamenal už první prohraný rozskok v sezoně. Hosté špatně bránili, všímali si více výroků rozhodčích než vlastní hry, a tak v 7. minutě vedly Kbely už 24:10.

Benešov se ale včas vzpamatoval a ve 13. minutě už bylo srovnáno 34:34 i díky Reinbergerovi, který se sice na pozici pivota moc nechtěl urputně přetlačovat se svými stokilovými protějšky, ale jeho tři trojky přišly vhod. V 18. minutě se hosté dostali poprvé do vedení, které už nepustili.

Ve druhé půli držel Benešov především fantom Petr Kožant, který v ní nastřílel 28 ze svých 40 bodů! (Více bodů v letošní sezoně ve všech skupinách II. ligy nikdo nenastřílel). Benešov si vypracoval až devítibodový náskok, ale Kbely se ještě čtyři minuty před koncem dokázaly přiblížit na 78:80. V tu chvíli své spoluhráče uklidnil trojkou veterán Beneš a Středočeši uhájili čtvrté vítězství ze čtyř venkovních zápasů v sezoně.

Body Benešova: Kožant 40 (5 trojek), Reinberger 20 (3), Votava 13, Kratochvíl 11 (1), Proskovec 6, Beneš 3 (1). Čtvrtiny: 32:26, 12:20, 20:27, 20:20.

„Přestože jsme v utkáních byli favority, již při prvním zápase jsme poznali, že výhra na poděbradské palubovce nebude zadarmo. Po brzkém zranění našeho nejlepšího doskakovače, Tomáše Masára, se ukázalo, že soupeř ze spodní části tabulky, disponuje silnými podkošovými hráči, kteří nám na doskoku budou dělat velké problémy. To bylo jedním z více faktorů, které zapříčinily až zbytečně dramatický průběh zápasu. S výsledkem jsem spokojený, už méně s herním projevem a hlavně pak s útočnou fází, ve které jsme měli velké problémy. Hlavní slabinou pro nás byla tentokrát úspěšnost střelby z větší vzdálenosti, o kterou se obvykle můžeme opřít," dodal k zápasu s Poděbrady trenér Benešova Jan Khek a vyjádřil se i k utkání s Kbely: „Výhra proti pražskému, tvrdě hrajícímu, týmu se rodila také velmi těžce. Nepřidaly nám ani podmínky v hale, které hraničily až s neregulérností. Oproti zápasu v Poděbradech nám tentokrát dělala velké problémy obrana. Naopak v útočné fázi se nám dařilo na výbornou. Hlavní podíl na tom měl se 40 body Petr Kožant, kterého se soupeři dařilo zastavovat jen za cenu faulu."