Do města automobilů se vypravilo sedm benešovských judistů, z toho hned pět nováčků – Viktor Kvasnička, Ondřej Kvasnička, Matěj Tichý, Lukáš Tichý a Květa Raisová. Skupinu doplňovali dva ostřílení závodníci – Jakub Mašíček a Adam Filip.

Benešovští judisté si nakonec odvezli z Mladé Boleslavi pět bronzových medailí. Nejúspěšnější byl Viktor Kvasnička, který dokázal po úvodní rychlé prohře zmobilizovat síly a v dalších utkáních třikrát zvítězit. V posledním zápase byl soupeři vyrovnaným protivníkem, avšak ten využil svých zkušeností a Viktora porazil. Se skóre tři výhry a dvě prohry obsadil Kvasnička třetí místo.

Dalším úspěšným byl Matěj Tichý, který do zápasů vstoupil s bojovnou náladou. V polovině prvního utkání předvedl krásný hod o goši, který rozhodčí nejprve neohodnotil, ale po poradě se svými kolegy vyhlásil ippon a Matěj zvítězil. V dalších zápasech byl nadále aktivní, dokonce vedl, ale zkušenější soupeři využili Matějových zaváhání. Přesto benešovský judista získal pěkný bronzový pohár.

Ostatní judisté od Konopiště již tak úspěšní nebyli, ale výkony jim mohou být útěchou. Všechny utkání se zkušenějšími a „ostřílenějšími" soupeři nedotáhli do vítězného konce Ondra Kvasnička, Lukáš Tichý, Adam Filip (obsadili třetí místa), Květa Raisová a Jakub Maršíček (obsadili čtvrté příčky).

Pro všechny zúčastněné, zejména pro nováčky, byly tyto závody velkou zkušeností, seznámením se závodním tatami a snad i povzbuzením pro další boje. 

PETRA KRÁLÍČKOVÁ