Z nejmenších (kategorie přípravky – U9) se nejvíce vedlo Filipovi Trinerovi, který vybojoval Titul přeborníka kraje a zlatou medaili. Filip nedal svým soupeřům šanci a všechny zápasy ukončil před časovým limitem. Velmi dobrý výkon podal Šimon Filip, který s jednou výhrou a jednou prohrou postupoval do dalších bojů KO pavouka, kde však nestačil po bojovném výkonu na soupeře a odnesl si bronzovou medaili. Děvčatům Aničce Kopřivové a Kateřině Slivanské se tentokrát příliš nedařilo, ale protivnice značně potrápily a vítězství jim nedaly zadarmo. I přesto si Kopřivová vybojovala stříbrnou medaili.

V kategorii mláďat (U11) měli domácí nejpočetnější zastoupení – 10 judistů. Zlatou medaili a titul přeborníka kraje zaslouženě získaly Karolina Rydvalová a Danielka Čuříková. Obě děvčata utkání zvládla s přehledem a ukončila je před časovým limitem. Druhé místo obsadil Vojta Kopřiva, který pouze v prvním zápase zaváhal. Poté již odcházel vždy jako vítěz. Třetí místa získali Adélka Pospíšilová a David Miloš. Pro Davida to byli první závody a opravdu se neztratil. Bojovností a technicky provedenými chvaty dokázal po dvou výhrách a jedné prohře postoupit do KO pavouka, kde na něj již čekal velmi zkušený soupeř. I tak se Miloš bil, ale tentokrát to již nestačilo. Pospíšilová v prvním utkání zvítězila aktivitou. V dalších kolech se jí už tolik nedařilo a tak mohla vystoupat na třetí stupínek stupňů vítězů. Ostatní (Jakub Dvořák, Honza Krumpholc, Alenka Šílená, Matyáš Calta a Adélka Rabiňáková) tentokrát zůstali bez medailové odměny, ale i tak předvedli krásné výkony. Pro mnohé to byla teprve první nebo druhá zkušenost se závodním tatami a spíše získávali zkušenosti do dalších bojů.

V kategorii dorostu (U18) se dařilo oběma benešovským zástupcům – Terezce Dederové a Lukášovi Novákovi. Dederová po dvou velmi vydařených utkáních, kdy po útocích zvítězila před časovým limitem v boji na zemi, si zaslouženě vybojovala titul přebornice kraje. Lukáš Novák suverénně prošel základní skupinou. Zvládl i první kole KO pavouka a přemožitele našel až ve finále. I tak druhé místo je odměnou.

V kategorii dospělých se představili Anička Pokorná, Jan Pikora a Vladymir Fesenko. Pokorná ve své váhové kategorii měla pouze jednu soupeřku a tak se s ní musela utkat dvakrát. Oba zápasy měly stejný průběh a Anička je ukončila Iponem. Velmi obtížnou váhovou kategorii, která čítala šest závodníků, měl Jan Pikora. Čtyři zápasy zvládl dovést do vítězného konce. V rozhodujícím utkání o zlato si pár vteřin před koncem nepohlídal nástup soupeře, ten skórovat a zvítězil. Fesenko nastoupil ke dvěma utkáním, kde velmi vzdoroval, ale zkušenější závodníci byli nad jeho síly.

S bilancí 5 zlatých, 4 stříbrných a 3 bronzových medailí se benešovští judisté na významném turnaji Středočeského kraje zcela jistě neztratili. Děkujeme všem závodníkům a kdo s turnajem pomohl.
Benešovští závodníci tak úspěšně navázali na vystoupení z první části, které se konalo v Týně nad Labem, kde si titul přeborníka vybojoval jen suverénní Matěj Benák. Stříbrné medaile si odvezli Martin Dedera,

Tomáš Pikora a družstvo mužů (složené z dorostenců a juniorů). Bronz získala Ema Doležalová a překvapivě i Martin Popovský.

Děkujeme především Městu Benešov za poskytnutí grantu i dalším za pomoc, bez které by se naši závodníci nemohli dále rozvíjet.

Petra Králíčková