„Při vyhlašování vítězů jsem ani na chvilku nepomyslela, že bych to mohla vyhrát. Když jsem slyšela svoje jméno, měla jsem hroznou radost, zrovna jako při výhře na MČR," radovala se Kristýna Pěnkavová, která 9. října oslaví třinácté narozeniny a dodala, jak se do soutěže dostala: „Když jsem přijela ze soustředění a rodiče mi řekli, že mě přihlásili do soutěže Zlatý oříšek a pojedu na krajské kolo, kde budu mít na pódiu rozhovor, byla jsem hrozně nervózní. Bála jsem se, protože do mikrofonu jsem ještě nikdy nemluvila. Měla jsem trému, ale moderátorka byla velice milá, takže tréma byla za chvíli pryč."

V Říčanech se představilo patnáct finalistů, které vybrala porota z více jak padesáti přihlášených dětí.

„Když nám přišel e.mail z OTS Benešov, kde byla upoutávka na krajské kolo soutěže Zlatý oříšek, napadlo nás Kristýnku přihlásit. Nikdy se žádné soutěže nezúčastnila, takže jsme váhali, ale nakonec na poslední chvíli přihlášku odeslali. Čtyři dny před krajským kolem v Říčanech, nám zavolala paní Bahenská, že byla Kristýnka vybraná porotou do semifinále mezi 15 talentovaných dětí. Už to pro nás bylo velké překvapení," odtajnil otec Kristýny, Luboš Pěnkava, cestu dcery na Zlatý oříšek.

Před zaplněným sálem se na pódiu vystřídali všichni finalisté (skokanka na trampolíně, atletka, gymnastka, hokejová brankářka, parkuristka, taekwondista, mažoretka, zpěvačka, zpěvák, klavírista hrající i na ukulele, americký stepař, hobojistka, dívka hrající na harfu a celý divadelní soubor Tyl), kteří předvedli svůj talent v krátké ukázce, buď přímo živě, nebo prostřednictvím videoprojekce. Kristýna Pěnkavová předvedla videoukázku z MČR, kde se stala dvojnásobnou mistryní.

„Do Říčan jsme jeli s manželkou, abychom Kristýnku podpořili a zafandili jí. Když na závěr došlo k vyhlášení vítězů a jako druhou porota jmenovala Kristýnku, byl to šok. Prostě něco úžasného. Vůbec jsme to nečekali, protože všichni soutěžící byli skvělí. Kristýnku pojedeme samozřejmě podpořit i na celostátní kolo," byl dojatý Luboš Pěnkava.

Úspěšná Kristýna se ve škole pochlubila jen jedné kamarádce. „Ve škole to ještě nevědí. Nechci, aby si spolužáci mysleli, že se vytahuju."

Soutěž vyhledává a všestranně podporuje aktivní, nadané a úspěšné děti České republiky. Do krajského kola se mohou přihlásit všechny děti nebo dětské týmy ze Středních Čech mezi 6 až 14 rokem, které jsou úspěšné v jakékoliv zájmové oblasti.