Florbalové soutěže jsou v plném proudu

PH+SČ Přebor mužů

Výborný vstup do sezóny se podařil benešovským mužům na úvodním turnaji na Vinohradech, kde hráli pouze jedno utkání s Horoměřicemi.

SK Florbal Benešov – Horoměřice 6:1
Díky výbornému týmovému výkonu dokázaly Horoměřice vzdorovat Benešovu pouze první třetinu, kdy na branku Píchy odpověděly z trestného střílení. Ve druhé části již Benešovští brankami Novotného a Bartůška odskočili na 3:1. Když už si hosté vypracovali příležitosti, tak brankář Brož Benešov podržel. V závěrečné třetině se již naplno projevila herní převaha borců od Konopiště a díky výborně fungující spolupráci obrany s útokem jasně Horoměřice přehráli. Na konečných 6:1 zvýšili brankami Pokorný, Horálek a Hlinka.

Branky Benešova: Pícha, O. Novotný, Bartůšek, Pokorný, Horálek, Hlinka. Třetiny: 1:1, 2:0, 3:0.

K Florbal Sloane Park Benešov: Brož, Mareš – O. Novotný, Horálek, Fejtek – Hlinka, Pícha, Pokorný – Bartůšek, Mičlo, V. Novotný.

1. liga veteránů, divize I

Ve sportovním komplexu Hamr Braník se i veteráni Benešova zapojili do své ligové soutěže. Los jim hned na úvodní dvojzápas přiřadil obtížné soupeře – Tora Sorry a PCA Milada. Florbaloví matadoři Benešova se však svého úkolu zhostili se ctí.

Tora Sorry – Florbal Benešov 1:1
Na benešovský tým čekal známý a těžký soupeř, se kterým má mizernou bilanci (jedna výhra, jinak samé prohry). Tentokrát ale byli lepší Benešáci a kdyby vyhráli 5:1, tak by se nikdo nemohl divit. Výborná hra, dobré kombinace zakončené střelbou, ale přinesly jen jeden gól, na který Tera odpověděla.

Třetiny: 1:1, 0:0, 0:0.

Florbal Benešov – PCA Milada 4:9
Výborná Milada, která ve většině předchozích ročníků bojovala o titul se dostala již v 15. vteřině do vedení z trestného střílení. Jenže Benešáci z protiútoku vyrovnali a po dorážce otočili stav. Ve druhé a třetí třetině ale Milada zlepšila střelbu a několika přesnými střelami ze střední vzdálenosti rozhodla zápas. Benešov jen dvěma vydřenými góly kosmeticky upravil stav.

Třetiny: 2:1, 0:4, 2:4.

SK Florbal Sloane Park Benešov: Červ – Kieler (Matuška), Hruška, Baloun – Benda (Matuška), Senohrábek, Pokorný – Fifka, Severa – Kovařík, Podhola.

Liga elévů, divize III

Druhý ligový turnaj odehrál Benešov A ve stále ještě novotou vonící hale v Kunraticích, kde je čekal vždy nepříjemný Sokol Rudná a loňský mistr FBŠ Bohemians.

SK Florbal Benešov – Rudná 9:2
Benešov na Rudnou od začátku vlétl a ve 3. minutě skóroval Severa po přihrávce Kielera. Poté ale druhá pětka ze šancí neskórovala a tempo hry upadlo do průměru. Navíc Rudná orazítkovala z jedné střely obě tyčky. Ve druhé třetině se Benešovští střelecky probudili a vstřelili pět branek. Za stavu 4:0 udělal drobnou chybu brankář Ballek, kterou Rudná potrestala snížením. Ve třetí třetině se Kieler a Velcl podělili o zbývající tři branky a uzavřeli účet zápasu.

Branky Benešova: Velcl 3, Perný 2, Kieler 2, Severa, Vávra. Asistence: Kieler 2, Šimák 2, Velcl. Třetiny: 1:0, 5:1, 3:1.

SK Florbal Benešov: Ballek – Vojtíšek, Sklenář, Kobler, Hýbek – Kieler, Velcl, Severa – Perný, Vávra, Šimák – Matušková, Rejchrt.

FBŠ Bohemians – Benešov 2:6
Benešáci dostali na začátku možnost přesilovky a 20 vteřin před uplynutím trestu ji Kieler po spolupráci se Severou využil. Ke konci třetiny se Kieler trefil ještě jednou – 0:2. Bohemka se však nevzdala a 43 vteřin před koncem první části snížila na 1:2. Druhá třetina byla stejným bojem o každý milimetr gumového povrchu jako v první části. Na benešovské straně řádila dvojice, přihrávající Severa a střílející Kieler, který přidal další dvě branky – 1:4. V úvodu druhé části Bohemka snížila na 2:4. Zvedlo se jí sebevědomí a hned se začalo před benešovskou brankou více jiskřit. Proti dalšímu zdramatizování utkání však byl brankář Ballek, který po celý zápas sbíral ze vzduchu střely soupeře a a střelce Bohemky zákroky deprimoval. Stav 2:4 zůstával dlouho nezměněný, ale o to urputnější boj se odehrával mezi brankovišti. Na začátku deváté minuty se zatlačená Bohemka dopustila nedovoleného pobývání obránce ve vlastním brankovišti a samostatný nájezd kapitán Kieler po blafáku do backhandu, přes ležícího brankáře, s přehledem zavěsil – 2:5. O chvíli později kanonýr Kieler vsítil v přesilovce šestý gól, po páté gólové přihrávce Severy a završil tak svůj střelecký koncert.

Branky Benešova: Kieler 6. Asistence: Severa 5. Třetiny: 1:2, 0:2, 1:2.

SK Florbal Benešov: Ballek – Vojtíšek, Sklenář, Kobler, Hýbek – Kieler, Velcl, Severa – Perný, Slunečko, Šimák – Matušková, Vávra, Rejchrt.

Pražský přebor mladších žáků

Future B – Florbal Benešov B 6:2

Branky a nahrávky Benešova B: Rada (Benačan), Šafanda (Šedivý). Třetiny: 2:0, 1:1, 3:1.

Florbal Benešov B – Petrovice 3:3

Branky a nahrávky: Mrva 2, Šafanda (Mrva). Třetiny: 1:0, 1:1, 1:2.

SK Florbal Benešov B: Krátký, Červová – Hýbek P., Benačan, Hvasta, Rada, Šafanda – Mrva, Chmielová, Bejbl, Šedivý, Kmoch – Hrabětová, Kubů.