Velkým úspěchem skončil turnaj pro Katku Myslivcovou, pro kterou to bylo úplně první soutěžní vystoupení. Katka se v úvodním zápasu dlouho „zbavovala" trémy a nováčkovské nervozity. Potom však začala útočit a soupeřka s vyšším páskem se nestíhala bránit vytrvalým útokům. Do dalších bojů již nastupovala bez respektu a zápas ukončila vítězstvím před limitem na ippon, výborný a nadějný výkon.

Stejně výborně si vedl i Jakub Maršíček. V prvním kole nastoupil proti soupeři o „více jak hlavu „ vyšším. Jakub se ho však nezalekl a opakovanými nástupy soupeřovu obranu dokonale rozebral. Trpělivě útočil a vítězil i v dalších zápasech a odměnou i jemu byla zlatá medaile.

Viktorka Fuksová zažila výborný turnaj. V prvním zápasu pokořila soupeřku s o dva stupně vyšším páskem. V dalším utkání vrátila vlašimské Houdkové porážku u krajských přeborů. Tentokrát Viktorka dominovala od začátku soupeřka byla pasivní a i tento zápas skončil jejím vítězstvím před limitem.

Petr Pokorný si v prvním kole hladce poradil s domácím soupeřem během první půl minuty. V dalším kole porazil ve vyrovnaném boji dalšího z benešovských judistů Adama Žďárského.

Stříbro si odvezli Udo Grewe, Tomáš Pikora, Claudie Grewe, Adam Žďárský, Ondra Tichý, Andrea Maršíčková a Michal Maršíček.

Udo Grewe postupoval ze skupiny jako druhý. V následném pavouku se díky dalším dvěma vítězstvím probojoval do finále. Tam byl aktivnější, ale rozhodčí, při nerozhodném konečném stavu, „nechal" vyhrát soupeře.

Tomáš Pikora všechny zápasy vyhrál. Rychle si poradil i se semifinálovým soupeřem – během prvních desíti vteřin. Finále bylo opakováním boje za skupiny. Tentokrát byl však úspěšnější soupeř, který těsně Tomáše porazil.

Claudie Grewe sice prohrála úvodní zápas, ale v dalších již nezaváhala. Postupně porazila tři soupeřky. Zejména v přímém boji o stříbro se jí dařilo – soupeřku doslova utahala.

Ondra Tichý bojoval po dlouhé „pauze", opět vítězil díky výtečné technice podmetů.

Adam Žďárský si bleskově poradil s prvním soupeřem, potom však podlehl ve vyrovnaném boji Petru Pokornému.

Andrea Maršíčková a Michal Maršíček střídali výhry a prohry. Bohužel v rozhodujících bojích o prvenství soupeřům podlehli.

Bronz vybojovali Pepík Chmel, Matěj Gruber, Pepík Kahoun a Vojta Hošek.

Pepík Chmel vyhrál skupinu, kde porazil i soupeře s vyšším páskem, ale v semifinále „pavouka" nestačil na pozdějšího vítěze.

Stejně si vedl i Vojta Hošek, který skupinu vyhrál díky dvěma ipponům, kterými vyprovodil oba soupeře. I on však neprošel do finále.

Matěj Gruber potupoval ze skupiny ze druhého místa. První kolo měl volný los a ve druhém se snažil, ale soupeř byl tentokrát lepší a do finále postoupil on.

Pepík Kahoun si skvěle vedl ve skupině – tři vítězství a všechna před limtem. Stejně se mu dařilo i v další fázi, až v semifinále nejdříve prohrával, zápas vyrovnal, potom opět prohrával a díky k tomu, že rozhodčí „neviděl" žádný z jeho dalších chvatů, do finále postoupil soupeř.

Další již na medaile přes zjevnou snahu nedosáhli. Roman Fuksa postupoval ze skupiny jako druhý, ale v prvním kole pavouka se zranil a z turnaje musel odstoupit – 5. místo. Lukáš Novák ve skupině porazil dva soupeře, ale hned na úvod pavouka odešel poražen od pozdějšího vítěze – 5. Místo. Boje ve skupinách znamenaly stoup tentokrát pro Richrda Straku a Kryštofa Křížka.

Celkově družstvu SKP Judo Benešov, mezi 16 zúčastněnými, jen velmi těsně unikl pohár za třetí místo. Na čtvrté je při stejném počtu bodů se třetí domácí Čáslaví odsunul až výsledek dalšího pomocného kriteria. I tak to bylo jistě další úspěšné vystoupení mladých benešovských nadějí. 

ALEŠ PIKORA