BK PŘELOUČ – BC BENEŠOV 69:76

Domácí sice začali lépe a ještě ve 3. minutě 7:6. To ale bylo naposledy v zápase. Od začátku druhé čtvrtiny si hosté drželi dvouciferný náskok. Zakolísání přišlo až v poslední periodě, kdy se Přelouči povedla devítibodová šňůra a snížení na 65:72. Trenér Benešova Jan Khek zastavil přeloučský nápor oddechovým časem a Benešáci následně dokráčeli k desáté výhře v sezoně.

Hvězdou utkání byl Štěpán Reinberger, který hrál skoro jako za mlada a nastřílel 33 bodů.

Body Benešova: Reinberger 33 (4 trojky), Kratochvíl 13, Kožant 8 (1), Malý 6 (2), Masár 5, Votava 5, Proskovec 4, Tomášek 2. Čtvrtiny: 13:22, 16:22, 23:24, 17:8.

PARDUBICE – BENEŠOV 58:86

Pardubický fantom je zpátky! Petr Kožant si před rokem na hřišti Tesly připsal osobní rekord 45 bodů, jimiž dotáhl Benešov k výhře v prodloužení. Tentokrát benešovský ostrostřelec zatížil pardubické konto 38 body, ale průběh zápasu byl více jednoznačný, než v minulé sezoně.
Trenér Khek měl v městě perníku k dispozici jen sedm hráčů, kteří dobře začali a ve 13. minutě vedli 22:12. Tesla ale dokázala deseti body během tří minut srovnal. V tu chvíli ještě jediný benešovský pivot Martin Votava nasbíral třetí faul a musel střídat. Přesto pardubické naděje na úspěch rychle uhasly, protože hosté zbytek druhé čtvrtiny ovládli v poměru 18:0.
Po změně stran Tesla ještě pár minut bojovala, ale poté začal úřadovat Kožant a bylo po zápase.

Body Benešova: Kožant 38 (7), Malý 17, Kratochvíl 16 (2), Tomášek 8 (2), Proskovec 5 (1), F. Vondráček 2. Čtvrtiny: 9:14, 13:26, 14:24, 22:22.

OČIMA TRENÉRA

„Utkání v Přelouči bylo hodně těžké. I když jsme měli po celý zápas mírně navrch, tak jsme dovolili soupeři v koncovce zápas zdramatizovat. Naštěstí nás svoji přesnou střelbou táhl Štěpán Reinberger, a tak jsme si připsali cenou výhru. V zápase v Pardubicích nám chyběli Reinberger s Masárem, a tak nastoupilo pouze sedm hráčů. Všichni se ale zapojili do koncentrovaného kolektivního výkonu, díky kterému jsme nepřipustili překvapení a udrželi jsme se na druhém místě druholigové tabulky. V zápase exceloval Petr Kožant, se kterým si obrana Pardubic nevěděla rady," podotkl k oběma utkáním trenér Benešova Jan Khek a dodal: „S výkony o víkendu jsem spokojen a doufám, že do příštího zápasového víkendu doléčíme drobná zranění a nastoupíme v hojnějším počtu."

Benešov v tabulce drží druhé místo s bilancí jedenácti výher a tří porážek. Další utkání sehrají basketbalisté od Konopiště na domácí palubovce, když v sobotu 31. ledna přivítají desátý BK Brandýs nad Labem a v neděli 1. února nastoupí proti poslednímu Sokolu Horní Počernice.

PETR TOMÁŠEK