„Tři medaile na začátek ročníku nás pochopitelně těší, ale bylo by odvážné tvrdit, že je to jen dílem dobré přípravy. Ve správný čas se sešlo několik faktorů, ke kterým kromě připravenosti patří nezbytné štěstí, nabuzenost a hlavně zdraví hráčů. Máme už starší kádr a když se šampionáty konají ke konci sezóny, už tam právě zdravotní problémy sehrávají svou roli. Z tohoto pohledu musím konstatovat, že nezvyklý jarní termín mistrovství nám rozhodně neuškodil," okomentoval medailovou žeň předseda klubu Miloslav Ziegler.

Po dvojici bronzových umístění z mistrovství republiky jednotlivců a dvojic se tentokrát v Karlových Varech představily trojice. V královské disciplíně nohejbalu se o titul utkaly dvě desítky sestav. V pětičlenných skupinách se tolik nevedlo druhé trojici Šacungu, vedené Lukášem Flaksem, s Petrem Chejnem a Tomášem Kupským. Ta ze čtyř zápasů pouze jediný dovedla k výhře (Čakovice C) a byla z dalších bojů vyřazena.

Výrazně lépe si vedla první benešovská sestava s Jiřím Doubravou, Františkem Kalasem, Vilémem Ungermannem a Richardem Makarou. Ač se rozjížděla pomalu, v základní skupině vše vyhrála a v dalších dvou kolech play-off narazila na obě formace ligového vicemistra z pražských Čakovic. Ve čtvrtfinále se pohodově vypořádala s béčkem (Macurek, J. Kalous, T. Chadim, O. Cibulka), v semifinále po těžším průběhu i s áčkem (Kučera, Mrákava, Pachman). Doubravu s alternující trojicí veteránů (věkový průměr 41 let!) v zádech zastavil až nejtěžší soupeř – nejlepší trojice posledních let, obhajující formace ligového mistra z Modřic.

„Vzhledem ke dvěma neplánovaným absencím Kadeřábka a Knytla jsme úplně překopali složení obou trojek. Rozjezd byl trochu v bolestech, v mezihře byl chaos. Každý další zápas byl ale vidět posun. Ve skupině jsme přesto vše vyhráli. Zadařilo se i ve čtvrtfinále a v semifinále s Čakovicemi. Chtěli jsme se poprat o finále a vyrovnaný zápas rozhodly naše dobré koncovky. Jirka Doubrava chytil křeč do lýtka, musel být ošetřován, ale zakousl se a dál zabojoval. Do finále jsme rozhodně nešli jako favorité. Modřice hrály v pohodě a bylo vidět, že si na nás věří. Výbornou obranou eliminovali náš útok a výbornému Kubovi Pospíšilovi se už mohlo hrát na síti v klidu. Nepomohlo nám ani dvojí střídání. Pak už na nás asi bylo vidět, že taháme nohy. Nemělo to jiskru. Přece jen už nejsme žádní mladíci. Se stříbrem však vládne velká spokojenost. A když to vezmu celkem, tři víkendy, tři medaile, to je famózní," rozhodně nesmutnil z finálové porážky hráč benešovského Šacungu František Kalas.

Konečné pořadí turnaje

1. MNK SDS Exmost Modřice A (Pospíšil, Müller, Rosenberk, Bertko).
2. SK Šacung ČNES Benešov 1947 A (Doubrava, Kalas, Ungermann, Makara).
3. SK Liapor Witte Karlovy Vary A (Vanke, Bíbr, M. Medek, Svoboda).
4. TJ Avia Čakovice A (Kučera, Mrákava, Pachman).

MARTIN MARŠÁLEK