VSETÍN – ŠACUNG BENEŠOV 3:6

Obhajující mistr ligy bývá favoritem vždy, ale Benešovští na Vsetín umí občas vyzrát a platilo to i nyní. Omlazený tým zatím působí odhodlaně a i to přispělo k nečekanému úspěchu. První polovina utkání ukázala, že to bude boj o každý balon. Chejn se Sehrigem padli v deblu těsně ve třetím setu, naopak Doubrava s Kalasem byli ve druhém zápase dvojic úspěšní.

Trojice Nepodala, Kalase a Voltra nezahrála dobře, ale zaváhání napravila výhra tria Doubravy, Sehriga a Knytla. O smůle mohou hovořit Flaks, Truc a střídající Nepodal, kteří padli sporným míčem za devítek ve třetí sadě. To nabudilo Sehriga, který v singlu soupeři nedal šanci.

Stav 3:3 byl nadějný a byla to odvetná Doubravova trojka, která zajistila vedení hostů. Také Nepodalova trojice i s pomocí střídajících Chejna a Truce nakonec svého soka přetlačila a Šacung tak měl jistý bod. O ten druhý úspěšně zabojovala deblová formace Doubravy, Kalase a střídajícího Knytla. 6:3 pro Šacung a šlo se k lajnám na pozdrav.

„I přes naší nečekanou remízu s Čakovicemi byl Vsetín favoritem. My jsme se chtěli znovu prezentovat bojovným výkonem, což se podařilo a podepsalo se to i na výsledku,“ zhodnotil utkání trenér benešovského Šacungu Stanislav Voltr starší a chválil: „Všichni zahráli na hranici možností a soupeř byl nucen několikrát sáhnout ke střídání klíčových hráčů. Kromě stabilních opor Jirky Doubravy a Fandy Kalase bych vyzdvihl i výkony Martina Sehriga.“

MARTIN MARŠÁLEK