BK KRALUPY – BC BENEŠOV 80:69

V sobotu čekal benešovské basketbalisty zkušený tým z Kralup. První polovina utkání byla jasnou záležitostí domácích. Zónovou obranou a silovým útokem absolutně ovládly utkání a vypracovaly si až dvacetibodový náskok.
V druhém poločase se výkon benešovských hráček výrazně zlepšil. Zvýšená aktivita v obraně a rychlý přechod do protiútoku dokázaly hostující hráčky přetavit ve snížení na rozdíl šesti bodů. Zkušený domácí tým se ale zaskočit nenechal a chytrou hrou si vítězství pohlídal.

Body: Tesaříková 16, Nováková 12, Šlehoferová 12, Čermáková 11 (2 trojky), Němcová 10, Havlíčková 10 (2), Ernatová 8, Schinerová 1 – J. Strnadová 15, Kratochvílová 12, M. Strnadová 11, Martina Mazurová 10, Karmazínová 9, Mašková 6, Koubová 6. Rozhodčí: Vávrová, Šrámková. Trestné hody: 21:14:15:11. Fauly: 24:17. Čtvrtiny: 21:15, 21:19, 10:18, 20:17.

SPARTA PRAHA – BENEŠOV 75:66

Poslední utkání základní části sehrály benešovské basketbalistky ve Stodůlkách v hale BA Sparta Praha. V prvním poločase hostující hráčky favorizovaný domácí tým zaskočily a dostaly se až do jedenáctibodového vedení. Poté však domácí BA Sparta začala využívat svoji výškovou a silovou převahu a ještě do poločasu překlopila vedení na svoji stranu.
V druhém poločase se hrálo rychlé a vyrovnané utkání, ve kterém měly domácí neustále navrch. Výsledkem tak bylo skóre 75:66 a konečné třetí místo BA Sparta a sedmé BC Benešov.

Body: Reisingerová 18, Tvrdíková 10, Nováková 9, B. Kuthanová 8, Zuzáková 8, K. Kuthanová 6, Řeháčková 6, Klečková 4, Rokošová 4, Šmídková 2 – Němcová 11, J. Strnadová 10, Karmazínová 9, Martina Mazurová 8, M. Strnadová 7, Koubová 7, Bryndová 5, Kratochvílová 5, Mašková 4. Rozhodčí: Kučírek, Pokorný. Trestné hody: 22:14:23:16. Fauly: 21:24. Čtvrtiny: 15:18, 27:19, 12:15, 25:14.

„V obou dvou utkáních jsme pokazili druhé čtvrtiny, jinak jsem s výkony děvčat spokojený, protože jsme dokázali vzdorovat výrazně vyšším a nabitějším týmům," měl radost i po porážkách trenér benešovských žen Jakub Malý a poznamenal k umístění: „Se sedmým místem po základní části, jsem maximálně spokojen. Je to umístění, ve které jsem před sezónou vůbec nedoufal. S Pardubicemi se v play off pokusíme pořádně porvat. Rozhodně nemáme co ztratit a můžeme jen překvapit."