Hodně soustředěně nastoupili domácí košíkáři do zápasu, bylo jasné, že jde o hodně. Porážka s outsiderem skupiny by byla fatální.

Nymburk měl výborný start do utkání, skvěle hrál hlavně v ofenzivě. Jenže ani hosté moc nezaostávali. Konec první čtvrtiny byl ze strany Nymburka fantastický, udeřil třikrát za tři body v řadě. To byl možná rozhodující úder a tvrdý direkt pro kyperský celek.

Trojkové pokusy byly v prvním poločase výkladní skříní nymburského mužstva. Pohoda byla na hráčích patrná. Na konci půle obral soupeře o míč Obasohan a brejk zakončil smečí. Domácí vedli o dvacet jedna bodů 59:38.

Po změně stran český mistr polevil na chvíli ve střelecké aktivitě. Přesto si stále držel náskok kolem dvaceti bodů. Keravnos neměl prostor ani k náznaku obratu, zásadní snížení se nekonalo. A to ani přesto, že hosté vyhráli třetí čtvrtinu o pět bodů 13:18.

Nymburk po slabší chvilce nasadil opět k náporu a svého soka definitivně dorazil. Náskok třiceti bodů byl čtyři minuty před koncem. Chybělo snad jediné, pokořit stobodovou hranici.