Ráno se v ostředecké „pinčesové aréně“ sešlo 30 hráčů, včetně jedné ženy, z 8 klubů, které nejprve čekala skupinová fáze. Osm nejvýše postavených z regionálního žebříčku Benešovska za sezónu 2016/17 bylo nasazeno do čela jednotlivých skupin. O dalším složení skupin rozhodl los.

Nejlepší dva hráči z každé skupiny postoupili do hlavního pavouka, ostatní si to rozdali v pavouku útěchy. V řadě skupin musel rozhodnout o konečném pořadí až počet získaných míčků ze všech zápasů. Oba pavouky se dohrávaly až do určení celkového pořadí.

Finále pavouka útěchy přineslo souboj mezi domácími hráči Martinem Vosátkou a Petrem Stanovským. Z výhry 2:1 na sety a malého soudku piva se radoval Vosátka. 

Mezi nejlepší osmičku hlavního pavouka se probojovalo šest nasazených – Jaroslav Dohnal (1.), Vladimír Růžička (2.), Jakub Houdek (5.), Jiří Hrazdíra (6.), Petr Jíša (7.) a Christian Kratochvíl (8.), dále nenasazení Pavel Šramota a domácí František Menz, černý kůň turnaje.

Třetí místo vybojoval Vláďa Růžička z Divišova, který přehrál 3:1 na sety benešovského Jiřího Hrazdíru.

Ve finále se utkal Jarda Dohnal s Frantou Menzem. Zápas nabídl pěkný ping-pong a často se ozýval potlesk přihlížejících. Z turnajového vítězství se podruhé v jeho krátké historii po výhře 3:1 na sety radoval Dohnal. Na ostředeckého Frantu Menze tak zbyla stříbrná medaile, což je ale vzhledem k jeho dlouhé herní pauze, výborný výsledek.

Nejlepší trojice si z Ostředku odvezla speciální medaile a dárkové koše. Vítězný Dohnal získal do svého držení na jeden rok velký putovní pohár. Hráči na 4. až 10. místě obdrželi malou sošku stolního tenisty.

Turnaj byl pro všechny hráče velmi dobrou přípravou na blížící se začátek nové sezóny (1.kolo se hraje již v pátek 6. října). Děkujeme všem zúčastněným za účast. 

Celkové pořadí:

1. DOHNAL Jaroslav,ST Benešov
2. Menz František, Sokol Ostředek
3. Růžička Vladimír, Sokol Divišov
4. Hrazdíra Jiří, ST Benešov
5. Houdek Jakub, Kavalier Sázava
6. Jíša Petr, Sokol Louňovice
7. Šramota Pavel, Sokol Teplýšovice
8. Kratochvíl Christian, KST Týnec n/S
9. Měchura Stanislav, Sokol Ostředek
10. Žydyk Roman, Sokol Ostředek
11. Bělina Nikola, Sokol Divišov
12. Kříž Lubomír, neregistrovaný
13. Vodička Petr, neregistrovaný
14. Veselý Libor, Sokol Neveklov
15. Jarolím Jakub, KST Týnec n/S
16. Vlk Jaromír, Sokol Divišov
17. Vosátka Martin, Sokol Ostředek
18. Stanovský Petr, Sokol Ostředek
19. Pekárek Milan st., Sokol Divišov
20. Srb Miroslav, Kavalier Sázava
21. Kříž Zdeněk, Sokol Neveklov
22. Soustružník Michal, neregistrovaný
23. Mrázek Miroslav, ST Benešov
24. Sedláček Antonín, neregistrovaný
25. Vosádka Martin, Sokol Ostředek
26. Houdek Richard, Kavalier Sázava
27. Žydyk Juraj, Sokol Ostředek

MAREK ŠKVOR