Zlatou medaili vybojovala Katka Myslivcová, která neměla vážnou protivnici. Všechna utkání skončila během první půl minuty s velkou převahou. Druhé zlato si odvezla Tereza Dederová, která neměla ve své váze soupeřku, a proto svedla statečné souboje o váhu výš.

Blízko celkovému prvenství byla i Míša Čuříková, která porazila tři soupeřky a až ve finále podlehla po vyrovnaném boji soupeři (klukovi), jenž nad ní zvítězil díky silovému pojetí za hranicí pravidel.

Podobně si vedl i Matěj Benák. I on na cestě do finále tři krát zvítězil. Vždy se prosadil zlepšenou technikou a obranou. Až z posledního boje odešel poražen technickým soupeřem, kterému na chvat v přemíře snahy doslova „naběhl". Druhé místo bral i Mirek Mikšík. V prvním kole vyrovnával vedení soupeře z úvodu. Podařilo se mu překonat odpor a zvítězil ještě před limitem na ippon. V rozhodujícím utkání byl aktivnější, ale zápas prohrál po chybě v boji na zemi.

Jakub Maršíček výborně zvládl první zápas, který vyhrál před limitem na ippon. V dalším vydržel favoritovi vzdorovat až do konce, přesto prohrál. Druhou příčku také obsadil Petr Pokorný, který nestačil na vicemistra České republiky. Pro všechny byly stříbrné medaile odměnou za výborné výkony.

Aleš Míka se snažil a bronz mu byl odměnou za snaživý výkon proti zkušenějším soupeřům. Jen kousek k medaili scházel Martinovi Dederovi. Martin po jedné výhře jen těsně prohrál souboj o medaili i další souboje.

Filip Bláha a Pavel Šiňor se snažili, ale soupeři byli tentokrát nad jejich síly. 

ALEŠ PIKORA