„V letošním ročníku jsme rozdělili poukazy v hodnotě deset, dvacet, čtyřicet a šedesát tisíc korun,“ řekla Barbora Žehanová, mluvčí Českého olympijského výboru. „Podmínky pro losování hlavní ceny splnilo celkem 572 zapojených škol, které pod dohledem notářky vylosovala ambasadorka projektu, basketbalistka Ilona Burgrová,“ dodala.

U Sazka Olympijského víceboje nezáleží na počtu dětí na škole. Mezi výherními školami je totiž jak škola s 805 žáky (ZŠ Tábor, Zborovská), tak základka s 23 žáky (ZŠ Vícenice u Náměště nad Oslavou). „Školy si mohou vybrat vybavení, které se jim hodí. Jde například o sety na badminton či ping pong, dresy, činky, cvičební podložky, stopky nebo pomůcky na míčové sporty,“ dodala Žehanová.

Výherní šeky předali zástupcům škol bronzoví olympijští medailisté – kajakář Jiří Prskavec a trojskokanka Šárka Kašpárková – a také zástupkyně společnosti Sazka Tereza Vyhnálková a marketingová ředitelka ČOV Petra Šubrtová.

Sazka olympijský víceboj v ZŠ Kubatova v Českých Budějovicích děti nadchl, průběh zpestřil TomášZdroj: Deník/ Kamil JášaMistryně světa v trojskoku Šárka Kašpárková je výraznou osobností projektu, do škol jezdí v rámci Tréninků s olympioniky i kol Odznaku Všestrannosti. „Ale mě to ohromně baví,“ usmívá se Kašpárková. „Postupně se zvyšuje počet škol, ale moc mě těší, že se zvyšuje i kvalita. Rok od roku jsou čísla potřebná pro postup do finále Odznaku všestrannosti vyšší a vyšší. Sazka Olympijský víceboj se navíc stává součástí tělesné výchovy, a to je cílem tohoto projektu. Jsem ráda, že se nám to daří.“

Také Jiří Prskavec je velmi aktivním ambasadorem projektu. „Mně se prostě líbí kontakt s dětmi a úsměvy, které rozdávají,“ povídá. Na vyhlášení sám přiběhl ze školy. „Psal jsem test.“

Slavnostní předávání cen je oslavou všech učitelů, kteří školáky k pohybu vedou. Renata Šimková, jedna z nejaktivnějších garantek, si s dětmi převzala šek už potřetí. „Nakoupili jsme atletické a gymnastické vybavení, balony. Díky projektu máme také čtyři pingpongové stoly,“ říká učitelka ze ZŠ Polešovice v okrese Uherské Hradiště.

Sazka Olympijský víceboj je společný projekt Českého olympijského výboru a Sazky, který má za cíl ukázat dětem sport jako přirozenou součást zdravého životního stylu. Školy si mohou vybrat, zda budou s žáky plnit disciplíny Olympijského diplomu vhodné pro 1. stupeň ZŠ, nebo disciplíny Odznaku Všestrannosti, které rozvíjejí sportovní všestrannost a hodí se více pro žáky 2. stupně.

Jak ve středních Čechách?

10000 korun: 
ZŠ Neveklov - Křečovice, okr. Benešov
ZŠ Čáslav - Krchleby, okr. K. Hora

20000 korun:
Masarykova ZŠ M. Boleslav - Debř
ZŠ Březno, okr. Ml. Boleslav
ZŠ J.V. Sticha-Punta Žehušice, okr. K. Hora

40000 korun:
ZŠ Votice, Pražská, okr. Benešov
ZŠ Vlašim, U Vorliny, okr. Benešov
ZŠ Benešov, Jiráskova

60000 korun:
ZŠ Kutná Hora, Jiráskovy sady