BC BENEŠOV – UP OLOMOUC     54:58

První čtvrtina příliš pěkný basketbal nenabídla, oba  týmy se trápily v útoku a skóre narůstalo pomalu. Mírně navrch měly hráčky Olomouce, které si po celý zápas udržovaly nepatrný náskok, který udržely i v dramatické koncovce.

Asistent trenéra benešovských žen Jakub Malý byl po těsné porážce velmi zklamaný: „Potřebovali jsme vyhrát, ale bohužel se nám zápas nevydařil na útočné polovině. Hlavně čtrnáct zahozených trestných hodů zamrzí. V obraně jsme udělali několik chyb, které soupeř nemilosrdně potrestal trojkou, na což  jsme nenašli odpověď.“

Body: Němcová 14, Hřebíková 12, Koubová 12, Kratochvílová 10, Škvorová 4, Matějková 2 - Čepelková 16, Horáková 12, Inochovská 9, Lachnitová 7, Burzová 5, Pilátová 4, Valentová 3, Horáková  2. Střelba za 3 body: 11/2:23/7. Střelba za 2 body: 49/16:42/14. TH: 30/16:20/9. Doskoky: 51:41.  Chyby: 20:29. Čtvrtiny: 8:10, 22:22, 12:12, 12:14.

UP OLOMOUC – BC BENEŠOV    90:60

V neděli byla na programu odveta v Olomouci. První polovina zápasu byla opět vyrovnaná, ale zase měly více ze hry basketbalistky Olomouce. Na začátku druhé půle trefila domácí děvčata několik střel v řadě. To jim dodalo klid a pohodu, díky které šla do dvojciferného vedení, které postupně narostlo až na třicet bodů.

Benešovský Jakub Malý zápas okomentoval: „Po vyrovnaném poločase na nás domácí vlítly a doslova nás vymazaly ze hřiště. Nechali jsme je rozstřílet, a pak už byly soupeřky k nezastavení,“ a dodal s těžkým srdcem k víkendovým porážkám: „Prohry s Olomoucí nám velmi zkomplikovaly boj o záchranu první ligy. Ve zbývajících čtyřech zápasech musíme vyhrát a doufat v kolaps Olomouce nebo Aritmy.

Body: Čepelková 19, Lachnitová  17, Burzová 12, Horáková 10, Pilátová 10, Horáková 8, Kohlová 6, Inochovská 5, Valentová 3 – Němcová 26, Kratochvílová 10, Koubová 6, Hřebíková 5, Karmazínová 5, Brázdová 4, Smetanová  2, Škvorová 2. Střelba za 3 body: 19/6:6/0. Střelba za 2 body: 56/28:49/21. TH: 23/16:20/18. Doskoky: 47:23. Chyby: 19:21. Čtvrtiny: 19:18, 15:10, 28:13, 28:19.