ČESKÝ BROD – ŠACUNG BENEŠOV 1:5

Po nečekaném domácím debaklu se Šacung musel oklepat a v Brodě vyhrát. Na půdu soupeře vyrazil znovu v neúplném složení, na lavičce zůstali marodi Kalas a Knytl, do hry ale už zasáhl Flaks.

Úvod utkání zastihl v dobrém rozmaru oba hostující debly, úspěšní byli ve dvou setech jak Makara s Flaksem, tak Doubrava s Kadeřábkem a střídajícím Řehákem. Trojka Doubravy, Kadeřábka a Stejskala ale odešla ve třetím setu s porážkou. Hosté ale drama nepřipustili a třemi výhrami ve zkráceném setu utkání zakončili. Dva body zajistila trojková formace Makary, Flakse a Řeháka a úspěch měl v posledním ze čtyř mečbolů i singlista Kadeřábek.

„Oproti minulému utkání jsme již mohli využít služby Lukáše Flakse a díky tomu jsme mohli vrátit některé dříve sehrané sestavy. Odrazilo se to na herním projevu. Měli jsme tentokrát výborný vstup a i když naše první trojka prohrála, výborně šlapala druhá polovina sestavy a znovu uspěl i singl. Pochvalu zaslouží za bojovnost celý tým, pokud bych měl vyzdvihnout jednotlivce, pak si to určitě zaslouží Flaks, Řehák a Makara. Doufám, že se od tohoto výkonu odrazíme k výhře v celé sérii a tím i ukončení letošní sezóny," řekl po utkání kapitán Šacungu František Kalas.

MARTIN MARŠÁLEK