Trojice středočeských celků, v běžném ročníku hrající nejvyšší (Čelákovice, Šacung), respektive druhou nejvyšší ligovou soutěž (Plazy), má díky koronavirové pandemii narušené sezoně letos odlišný program. Po zrušení ligových soutěží svazu měly kluby na výběr, zda se zúčastní náhradní svazové soutěže - Ligového poháru, případně dají přednost nové soutěži, nesoucí název Český pohár.

Nakonec se rozhodly pro druhou variantu, které kromě zmíněných Středočechů dala přednost i extraligová a prvoligová družstva Čakovic (A i B), Žatce, Zruče-Sence a Startu Praha. „Český pohár je zajímavou alternativou k běžným ligovým soutěžím. Tím, že se do letošní svazové náhradní pohárové soutěže přihlásilo jen něco přes třetinu extraligových a prvoligových týmů, hledali jsme vhodnou variantu.

Brankář Vlašimi Hugo Jan Bačkovský
Nejprve se modlil, pak radoval. Euforie byla velká, prozradil Bačkovský po Dukle

Zatímco ligové soutěže se hrají mnoho let ve stejném modelu, v Českém poháru můžeme vyzkoušet novinky, po kterých hodně klubů volá. Patří k nim třeba zkrácení délky utkání a jeho jiná skladba či zkrácení neherních prodlev snížením počtu oddechových časů a střídání. Základní část soutěže se navíc hraje formou miniturnajů čtyř týmů. Věříme, že diváci nový model ocení a získané zkušenosti se podaří uplatnit i pro následující sezóny,“ uvedl vedoucí soutěže Martin Spilka.

Skupina A už má první turnaj za sebou. Domácí Plazy v semifinálovém střetnutí otočily nepříznivý průběh a těsně udolaly Žatec. Ve finále však výsledkem 0:4 nestačily na loňského extraligového mistra z pražských Čakovic a skončily na stříbrné příčce. V souboji o bronz uspěl Žatec, kterému 2:4 podlehl celek Zruče-Sence.

Ve skupině B se v Praze střetnou Čelákovice, Šacung, Čakovice B a domácí Start. Semifinálové dvojice určí los.

Martin Maršálek