BC Benešov – HB Basket Praha 60:61 (13:10, 13:15, 13:25, 21:11)

Od úvodu se hrálo vyrovnané utkání, kdy si ani jedno z družstev nevypracovalo velké bodové vedení. V polovině druhé čtvrtiny se přeci jen domácí hráčky dokázaly utrhnout na rozdíl šesti bodů, ale soupeřky do konce čtvrtiny dokázaly manko stáhnout na rozdíl jediného bodu 26:25.

Do třetí části přece jen lépe vstoupily hostující hráčky a dokázaly si vypracovat před poslední desetiminutovkou jedenáctibodové vedení. V poslední části však začala velká stíhací jízda domácích děvčat a deset sekund před koncem se jim podařilo vyrovnat stav na 60:60. O porážce Benešova rozhodly trestné hody šest sekund před koncem, kdy ze dvou, Pražačky jeden proměnily. Domácí ženy měly při posledním útoku smůlu, když se míč po střele nešťastně vyklepal z obroučky, a tak se z vítězství radovaly hráčky z Prahy.

„Od začátku se utkání vyvíjelo vyrovnaně. V prvních patnácti minutách jsme byli lehce lepším týmem, ovšem třetí čtvrtku jsme nezvládli v obrané fázi a museli dohánět jedenáctibodové manko. V poslední čtvrtce holky dřely a chvilku před koncem dokázaly vyrovnat. Jenže šest vteřin před koncem soupeřky proměnily jeden trestný hod a nám poté poslední střela vypadla z koše, a tak byly pražské hráčky šťastnější,“ popsal zápas trenér Benešova Jiří Mazur a dodal: „V našich utkáních se stále opakují stejné chyby, které nás potom stojí zápasy. Nemůžu holkám vytknout, že by nebojovaly, nedřely, právě naopak, ale náš basket je upracovaný a sráží nás stále stejné chyby. Do konce soutěže ale zbývá ještě dost utkání, abychom to dokázaly zlomit, a věřím, že to dokážeme.“

Body Benešova: M. Mazurová 38, Studničková 10, Němcová 5, Hájková 4, Remešová 3. TH: 16/10 – 17/9. Trojky: 2/4. Fauly: 16/14.