Projekt Nejúspěšnější sportovec roku, který letos zavítá do 41 měst naší republiky, v tomto období zvyšuje svou pozornost aktivních sportovců všech věkových kategorií, jejich trenérů, ale také funkcionářů, bez kterých by nemohl fungovat žádný sportovní klub. Hlavním cílem je ocenění nejúspěšnějších sportovců, kteří reprezentují jednotlivá města, okresy, kraje a celou Českou republiku na domácích i zahraničních kolbištích a to v mnoha vyhlašovaných kategoriích od mládeže až po veterány.

Na Benešovsku to jsou tradičně kategorie jednotlivci do 18 let a nad 18 let, kolektivy do 18 let a nad 18 let. Z nominací bylo vybráno sedmičlennou komisí pět nejlepších v každé kategorii, kteří se až na galavečeru dozvědí svá umístění.

NOMINACE DO SÁLU

Jednotlivci nad 18 let – Křížová Lenka, běh (Benešovský běžecký klub), Pilát Petr, freestyle motokros (Pyšely), Podmol Libor, freestyle motokros (Znosim), Pokorný Matyáš, běh (Benešovský běžecký klub), Škrabánková Kateřina, mažoretky (Wild CATS Benešov). Loni zvítězili motokrosový freestylista Petr Pilát.

Družstva nad 18 let – Basketbal muži BC Benešov, fotbal FC Sellier&Bellot Vlašim, lukostřelba muži LK Votice, nohejbal Šacung Benešov, střelba z historických zbraní SSK Krhanice. Loni zvítězili nohejbalisté Šacungu Benešov.

Jednotlivci do 18 let – Dědová Alžběta, sportovní střelba (SSK Benešov), Dýcková Nikola, hokej (HC Rytíři Vlašim), Kramperová Barbora, lukostřelba (LK Votice), Pýchová Nela, šachy (Spartak Vlašim), Radová Daniela, atletika, cyklistika (BENEŠOV ŽIJE SPORTEM). Loni zvítězila sportovní střelkyně Anna Dědová.

Družstva do 18 let – Atletika juniorky (Spartak Vlašim), fotbal starší žáci/mladší dorost U15/U16 (SK Benešov), judo starší žákyně (SKP judo Benešov), lukostřelba mladší žáci (LK Votice), stolní tenis starší žákyně (SKST Vlašim). Loni zvítězily stolní tenistky, starší žákyně SKST Vlašim, Anna Matějovská a Barbora Polívková.

Fanoušci a čtenáři Benešovského deníku rozhodovali také, kdo se stane „Sportovní hvězdou deníku", která je již známa, ale odtajní se až na vyhlášení. Alespoň jeden hlas dostalo 52 týmů nebo jednotlivců a dohromady všichni získali úctyhodných 4183 bodů (loni 28 týmů a 1486 bodů). Loni zvítězili fotbalisté Divišova.

Produkci Sportovce roku má na starost opětovně agentura SPORT ACTION s.r.o., spolupořadateli jsou tradičně ČESKÁ UNIE SPORTU a REGIONÁLNÍ DENÍK. Významným vyhlašovatelem jsou také města spolu s krajskými úřady, bez jejichž práce a finanční podpory by se podobná anketa nemohla pořádat.

Slavnostní večery mají vždy bohatý doprovodný program, kde nechybí špičkový umělci. Samozřejmostí je poutavá scéna, špičková technika a profesionální produkční tým.

O výsledcích a samotném průběhu slavnostních večerů dočtou na stránkách DENÍKU. Čtenářům jsou také představeni prezentováni všichni reklamní partneři, kteří projekt podporují. Z regionálních partnerů Sportovce Benešovska 2016 to jsou: Ferdinand Benešov, Kulturní informační centrum s.r. o. Benešov, Posázaví o.p.s., Kavalierglass a. s. a restaurace U Zlaté hvězdy.

Bližší informace o místech konání, doprovodných programech, pozvánkách, vstupenkách, výsledcích a bohatou fotodokumentaci najdete na webu www.nejuspesnejsisportovecroku.cz.