OTS nejprve zničil desítkou nekompletní Bystřici hattrickem Šmída, trefil i břevno, soupeře od ještě těžší porážky zachránil gólman. Poté deklasoval jedenácti góly Okrouhlici, raketovým úvodem. Nakonec si pohrál také se Sídlištěm po opětovném výborném vstupu do utkání a to hlavně čtyřmi góly Vobeckého. „Překvapilo mě, jak byly mužstva a výsledky vyrovnané. Jen my jsme trochu vybočovali z průměru. Myslím si, že příště už na nás ostatní nastoupí s defenzivní taktikou a další zápasy pro nás budou složitější,“ věští z koule šéf OTS Petr Naňák.

Tenisáci začali trochu nečekanou ztrátou dvou bodů se Sídlištěm, které mělo oporu ve svém gólmanovi. Pak si poradili s Okrouhlicí, kde rozhodlo rychlé vedení v úvodní tříminutovce a výborný Franěk v brance. Na závěr ztratili další dva body s Bystřicí minutu před koncem (trápení střelců, výborní oba gólmani). „Pět bodů je málo, ale odpovídá to naší současné výkonnosti. Těžko nahrazujeme naše nejlepší hráče Stibůrka, Balíka, Průchu nebo Zoubka, bez nich jsme poloviční. Budeme se snažit zlepšit s tím, co máme, ale bude to náročná sezóna,“ vidí příčinu ztráty Michal Franěk.

Vlašim na úvod nestačila na Okrouhlici, dlouho vedla, ale přišla o body v závěru utkání, kdy trefila břevno a soupeř odpověděl vítěznou brankou, nepomohla ji ani krátká power-play. Poté si rozdělila body se Sídlištěm, když zachraňovala bod v poslední minutě, přidala dvě nastřelené tyče a na závěr porazila Bystřici po změně stran. „Myslím, že jsme měli na to uhrát 9 bodů. Zradila nás ale nemohoucnost v koncovce, kdy na jeden gól potřebujeme deset šancí, naopak téměř každá naše chyba byla tvrdě potrestána,“ říká nová tvář v týmu RS David Turek.

Okrouhlice nastoupila jen se sedmi hráči, ale začala výhrou nad Vlašimí, kdy rozhodla v posledních třech minutách hry. Pojistku přidala při power-play soupeře. Pak nestačila na Tenisáky, rychlé vedení soupeře a překážka v bráně jménem Franěk a na závěr inkasovala jedenáct úderů od OTS.

Sídliště začalo vybojovanou remízou s Tenisáky, mělo oporu v brankáři Brůžovi, poté ztratilo dva body, po další plichtě, Vlašimí, kdy soupeř vyrovnal v poslední minutě, dvakrát nastřelili tyč, Kolenčík skóroval patičkou, a nakonec nestíhalo s OTS, kdy inkasovalo dvanáct branek.

Bystřice začala jen se šesti hráči a dostala desítku od OTS. Od těžší porážky ji zachránil ještě gólman Malík, pak mužstvo doplnili ještě dva hráči a vydolovali remízu s Tenisáky minutu před koncem. Mrzet ji ale může hodně neproměněných šancí. Ve třetím vystoupení nestačila na Vlašim, po přestávce inkasovala dvakrát dvě slepené branky, které srazily snahu o zvrat.

2. TŘÍDA

Bystřice – V bystřické sportovní hale v neděli vypukla nejnižší okresní soutěž futsalu a hned se postarala o dvě překvapení. Nepříjemnou záležitost musela řešit TJ Bystřice C, v jejichž řadách nastoupil hráč Dominik Bartůšek bez uhrazeného členského příspěvku. Tým sice v turnaji vybojoval 7 bodů, ale ty daroval svým soupeřům. Disciplinární komise totiž na svém pondělním zasedání rozhodla o kontumaci všech utkání v neprospěch 0:5 vůči TJ Bystřici. Klub navíc musí uhradit pokutu ve výši 1500,- a Jaroslav Bican má zákaz 1 měsíc vykonávat funkci vedoucího mužstva. Příjemnější překvapení pak připravil nováček soutěže FC Pásovci Bystřice, jenž se po třech výhrách usadil na čelo tabulky. Dvě výhry získala druhá rezerva Tenisáků a Racek, po jedné výhře si připsaly Vršky a AFC Dlouhé Pole. Hrálo se slušně bez vyloučení, v utkání bylo uděleno 8 žlutých karet. Vlastenec rozhodl duel AFC Dl. Pole -. P. Bystřice. Utkání řídili Chaloupka, Macháček M., Kopic. Zatím jsou lídry aktivity hned tři hráči 4 (2+2) v pořadí Hanka D. (Tenisáci C), Hnilička J. (Dl. Pole) a Kocmata R. (Racek). Tabulku střelců vede Vašák O. (P. Bystřice) se třemi góly.

FC Pásovci Bystřice (nováček) nominoval celkem 9 hráčů a byl příjemným oživením soutěže, ve svém prvním vystoupení porazil Racek jedinou brankou z brejku hned z úvodu utkání, pak mu pomohl vlastenec v utkání s Dl. Polem, a famózní výkon brankáře Oršla. Na závěr se sice rozešel smírně v bystřickém derby s Bystřicí C, ale díky kontumaci si připsal také tři body.

Tenisáci Bn C v silně kombinované sestavě jen se šesti hráči v úvodu vyhráli nad Dlouhým Polem, aniž by inkasovali branku, vyhrála zkušenost a trestali soupeřovi fauly i z 10mPK, jedna trefená tyč. Poté sice vysoko prohráli s Bystřicí C, ale i ji, pomohla technická kontumace, a na závěr nestačili na Racek, neproměnili ani klasickou penaltu a nastřelili i tyč.

Racek s devíti hráči a třemi posilami začal těsnou futsalovou porážkou s bystřickým nováčkem Pásovci; bezzubá koncovka, výborný bystřický gólman. Poté v dramatickém a celkem nervózním utkání porazili o jedinou branku Vršky, ale měli i obrovské štěstí, když soupeř trefil dvě tyče a v poslední vteřině nedal ani 10mPK. Ve třetím vystoupení zdolal nekompletní Tenisáky C, kromě pěti branek trefili ještě 3x tyč.

Vršky nominovaly hned 11 hráčů a dvě posily, v úvodu nestačily na Bystřici C, ale pomohla jim technická kontumace. Poté přenechaly body Dl. Poli, opět slabá střelecká produktivita, Chobotský byl příliš osamocen, a nakonec padly o jedinou branku s Rackem, kde mohli mít minimálně jeden bod, ale trefovaly jen tyče a nedokázaly proměnit ani 10mPK v úplném závěru utkání.

Dlouhé Pole nastoupilo s 10 hráči a hned s pěti posilami, na rezervu Tenisáků ale nestačilo, doplatilo na špatnou koncovku a velké množství faulů, poté si vyšláplo na Vršky, zlepšilo koncovku a u třech branek asistoval Kokstein. Na závěr prohrálo nešťastným vlastencem s bystřickým nováčkem, Pásovci, kde prim hráli oba gólmani.

TJ Bystřice C hrála nekompletní, jen se 7 hráči, ale i tak své soupeře přehrávali. V zápasech uhrála 7 bodů, ale stopku jim vystavily technické kontumace (neuhrazený členský příspěvek ve Futisu u hráče Bartůška Dominika). Klub i hráč teď budou čekat na verdikt disciplinárky.

David Turek, Jiří Chaloupka